غبارگیر صنعتی: یک ضرورت برای صنایع چوب و مبلمان

غبارگیر صنعتی در صنایع چوب و مبلمان

یکی از مسائلی که در صنایع چوب و مبلمان به سلامت کارکنان صدمه وارد می‌کند ذرات معلق هستند. ذرات معلق با ورود به ریه‌ی کارکنان می‌توانند مشکلات بسیاری را برای آن‌ها به وجود آورده و اگر این موضوع سالیان طولانی ادامه یابد، آسیب‌های جبران ناپذیری را از خود به جا خواهد گذاشت

اما راه حل چیست؟ اثرگذارترین راه حلی که می‌توانید آن را به کار ببرید، استفاده از بگ فیلتر یا غبارگیر صنعتی صنایع چوب و مبلمان است.

با توجه به این که موضوع سلامت محیط کار از اهمیت بالایی برخوردار است تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به غبارگیر صنعتی صنایع چوب و مبلمان بپردازیم و نکاتی کلیدی را به شما ارائه دهیم. اگر شما نیز در این باره کنجکاو هستید، با ما همراه باشید.

 

برای خرید با کارشناس فروش ما در تماس باشید :9106450087 

 

 

چرا گرد و غبار چوب می‌تواند بسیار خطرناک باشد؟

به طور معمول گرد و غبار چوب به محیط زیست آسیبی نمی‌رساند اما یکی از بزرگترین معضلات برای سلامت کارکنان می‌باشد! در این بخش به تعدادی از مهم‌ترین خطرات گرد و غبار چوب خواهیم پرداخت.

  • ایجاد حساسیت‌های پوستی

یکی از مشکلاتی که گرد و غبار چوب می‌تواند برای کارکنان ایجاد کند، ایجاد حساسیت‌های پوستی است. دلیل ایجاد حساسیت پوستی در واقع شیره داخلی درخت می‌باشد. این ذرات حاوی شیره‌ی داخلی درخت بوده و هنگامی که در فضا پخش می‌شوند، سبب شده تا این ماده به راحتی با پوست کارکنان برخورد پیدا کرده و برای آن‌ها مشکلات پوستی به وجود آورد.

شما می‌توانید با استفاده از غبارگیر صنعتی صنایع چوب و مبلمان، از این مشکل جلوگیری کرده و سلامت کارکنان خود را تضمین کنید.

  • ایجاد مشکلات و بیماری‌های تنفسی

ایجاد مشکلات و بیماری‌های تنفسی

یکی دیگر از ضربه‌هایی که ذرات معلق چوب می‌توانند به سلامت افراد وارد کنند، ایجاد انواع بیماری‌های تنفسی است. ذرات معلق چوب می‌توانند سبب آسم، برونشیت، پنوموتیت و انواع آلرژی‌های تنفسی شوند. همچنین اگر کارکنان سالیانی طولانی با این ذرات درگیر باشند، احتمال مبتلا شدن به سرطان ریه در آن‌ها به شدت افزایش خواهد یافت.

لازم به ذکر است که حتی استنشاق مقادیری بسیار کم از گرد و غبار چوب نیز می‌تواند این بیماری‌ها را ایجاد کرده و لازم است که همواره از استنشاق و ورود این ذرات به ریه‌های خود جلوگیری کنید. استفاده از غبارگیر صنعتی صنایع چوب و مبلمان می‌تواند به راحتی شما را از درگیر شدن با چنین مشکلاتی مصون بدارد.

  • خطر انفجار

چرا گرد و غبار چوب می‌تواند بسیار خطرناک باشد

یکی از بزرگترین مشکلاتی که حضور گرد و غبار چوب در محیط می‌تواند ایجاد کند، خطر انفجار می‌باشد. گرد و غبار چوب می‌تواند بسیار راحت مشتعل شده و کل فضای موجود را درگیر حریق کند. در واقع ابری که از ذرات معلق چوب تشکیل می‌شود را می‌توان به یک بمب غیرفعال تشبیه کرد و هر لحظه امکان انفجار این بمب وجود دارد.

غبارگیر صنعتی صنایع چوب و مبلمان با کنترل و خارج کردن این ذرات از محیط سبب می‌شود تا علاوه بر جلوگیری از خطرات جانی ناشی از انفجار، از بروز صدمات اقتصادی نیز جلوگیری به عمل آید.

در این بخش سعی کردیم تا به تعدادی از مهم‌ترین خطرات حضور ذرات معلق چوب در محیط کار بپردازیم و گفتیم که راه حل این مشکلات استفاده از غبارگیر صنعتی صنایع چوب و مبلمان است. اما غبارگیر صنعتی چیست و چگونه عمل می‌کند؟ در بخش‌های بعدی این موضوعات را به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نحوه عملکرد غبارگیر صنعتی در صنایع چوب و مبلمان

نحوه عملکرد غبارگیر صنعتی در صنایع چوب و مبلمان

اگر بخواهیم تعریفی کلی از یک غبارگیر صنعتی را ارائه بدهیم می‌توان گفت که وظیفه‌ی یک غبارگیر صنعتی کنترل آلودگی هوا است. غبارگیر صنعتی هوای محیط را دریافت کرده و با حذف آلاینده‌ها و ذرات اضافی که در هوا وجود دارند، مجددا هوا را به محل باز می‌گرداند. این کار سبب می‌شود تا بهداشت محیط کار حفظ شده و سلامت کارکنان تضمین شود.

یکی از نکاتی که باید در مورد غبارگیر صنعتی در نظر داشته باشید این است که غبارگیرها معمولا طراحی‌های مختلفی دارند و این طراحی بر حسب صنعتی که غبارگیر در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد انجام می‌شود. برای مثال غبارگیر صنعتی صنایع چوب و مبلمان، با غبارگیر صنعتی در صنایع فولاد و فلزات تفاوت دارد؛ چرا که در هر کدام از این صنایع ذراتی که باید جدا شوند خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوتی دارند.

بیشتر بخوانید :استفاده از غبارگیر صنعتی در صنایع نساجی و پارچه‌بافی

اجزای اصلی غبارگیر صنعتی در صنایع چوب و مبلمان

با وجود این که تفاوت‌های زیادی می‌تواند در ساختار غبارگیرهای صنعتی وجود داشته باشد اما یکسری از اجزای آن‌ها بین تمامی انواع غبارگیر صنعتی مشترک می‌باشند. این اجزا به شرح زیر می‌باشند:

  • فیلتر

اصلی‌ترین بخش هر غبارگیر صنعتی فیلتر آن می‌باشد. این فیلتر می‌تواند با توجه به این که نیاز به حذف چه ذراتی از هوا وجود داشته باشد، طراحی متفاوتی داشته باشد.

  • دمنده

اجزای اصلی غبارگیر صنعتی در صنایع چوب و مبلمان

تفاوتی ندارد که در مورد غبارگیر صنعتی صنایع چوب و مبلمان صحبت کنیم یا در مورد غبارگیر صنایع فولاد؛ در هر دو نوع نیاز به یک دمنده داریم تا بتوانیم هوا را حرکت داده و وارد فیلتر کنیم.

  • سیستم پاکسازی فیلتر

از دیگر ویژگی‌هایی که بین تمامی انواع غبارگیر صنعتی مشترک است، سیستم پاکسازی فیلتر است. با توجه به این که فیلتر غبارگیر روزانه با میزان زیادی از ذرات آلاینده درگیر می‌باشد، بازدهی خود را از دست داده و برای این که بتوانیم مجددا آن را به بهره‌وری برسانیم نیاز است تا یک سیستم پاکسازی برای آن در نظر بگیریم.

  • محفظه ذخیره گرد و غبار

بعد از این که ذرات گرد و غبار را از فیلتر جدا کردیم لازم است تا آن‌ها را در یک محفظه ذخیره سازی کنیم. حجم این محفظه در صنایع مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

 

برای خرید با کارشناس فروش ما در تماس باشید :9106450087 

 

 

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم تا علاوه بر آشنا کردن شما با غبارگیر صنعتی صنایع چوب و مبلمان، نکاتی کلیدی را در مورد مضرات حضور گرد و غبار در محیط کار و همچنین شیوه‌ی عملکرد غبارگیرها به شما ارائه دهیم. امیدواریم مطالب گفته شده مفید واقع شده باشند.

برای خرید و بررسی قیمت  غبارگیر برای می توانید وارد سایت هواپاد شوید. این مجموعه ارائه کننده غبارگیرصنعتی ، مکنده صنعتی ، مکنده کارگاهی ،مکنده مرکزی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!