مشکلات احتمالی در نصب و راه اندازی غبارگیر صنعتی

نصب و راه اندازی غبارگیر صنعتی

نصب و راه اندازی غبارگیر صنعتی در واحدهای تولیدی مانند کارخانجات صنعتی، از الزامات است. راه‌اندازی این سیستم سبب می‌شود تا در روند کسب و کار ، شاهد ارتقا کیفیت و عملکرد بالای کارکنان شویم. مهمترین مزیت نصب و راه‌اندازی غبارگیر صنعتی، ایجاد محیطی سالم و بدون هیچگونه آلاینده برای کارکنان مجموعه است.

همچنین می‌توان از تمام گرد و غبار جمع شده در صنایع دیگر نیز استفاده کرد و نوعی بازیافت به شمار می‌رود. توجه داشته باشید که سازمان محیط زیست و استاندارد، بر روی نصب این سیستم بسیار حساس است و دائما بر نصب و راه اندازی آن تاکید می‌کند.

به نحوی که در صورت نبود آن در کارخانه و یا هر واحد تولیدی دیگر، امکان جریمه شدن مدیران کسب و کار، وجود دارد. با رفع هرگونه مشکل احتمالی در نصب و همچنین نگهداری درست از این دستگاه، می‌توانید از حداکثر مزیت‌های سیستم غبارگیر صنعتی استفاده کنید.

مراحل نصب و راه‌اندازی غبارگیر صنعتی

اینکه نصب و راه‌اندازی غبارگیر چه مدت زمان می‌برد، بسته به نوع سیستم غبارگیر متفاوت است. اما به طور کل می‌توان مدت راه‌اندازی اولیه عملیاتی و نصب آن را چند روز تا چند ماه تخمین زد. در هر صورت باید دستورالعمل نصب به درستی رعایت شود تا بتوان از پیدایش مشکل‌های احتمالی در هنگام انجام کار جلوگیری کرد. اگر دستگاه به درستی نصب شود، نگهداری از آن نیز آسان می‌شود. اپراتوری که مسئول نصب و راه‌اندازی غبارگیر صنعتی است، باید در طول دوره نصب، موارد زیر را بررسی و ارزیابی کند:

  • دسترسی راحت و آسان به تمامی بخش‌های نگهداری فن، شیرهای تخلیه، موتورها، مانیتور کیسه‌ها و فیلتر
  • دسترسی به تمام نواحی تست، بازبینی دستگاه ، پورت‌های تست دودکش و مانیتور انتشار پیوسته
  • دستگاه در هر شرایط آب و هوایی، کارکرد بهینه را حفظ کند. غبارگیر باید بتواند تحمل آب و هوای سخت مثل آب و هوای بارانی و یا برفی را داشته باشد.

 نکات مورد توجه برای نصب و راه اندازی غبارگیر صنعتی

اگر دستگاه غبارگیر صنعتی به درستی نصب و راه‌اندازی شود، باید از مشخصه‌های زیر نیز برخوردار باشد:

 پخش و توزیع یکنواخت گرد و غبار و هوا در همه بخش‌های فیلتر

مراحل نصب و راه‌اندازی غبارگیر صنعتیدر طراحی دستگاه غبارگیر صنعتی، انحراف صفحات، طوری انجام می‌شود که گاز به صورت یکنواخت توزیع شود. اگر تجهیزات به درستی نصب نشوند، در نواحیه خاصی، جریان زیاد گاز موجب سایش فیلترهای کیسه‌ای و همچنین پخش شدن غبار در کانال‌های دیگر شده. که در نهایت به تولید بار نامساعد هوپر می‌انجامد.

برای خرید با کارشناس فروش ما در تماس باشید :9106450087 

 رنگ آمیزی و پوشش مناسب دستگاه

اگر رنگ و روکش غبارگیر به درستی و اصولی انجام نشود ، موجب خوردگی دستگاه شده که در نهایت با سنت بلاست به تعمیر آن می‌پردازند که بسیار هزینه بردار است. به این طریق هزینه‌های سنگینی را بر دوش اپراتورهای تاسیسات می‌گذارد. حتما توجه داشته باشید که برای رفع مشکلات احتمالی حتماً از بتونه‌های محافظت شده استفاده کنید.

 نصب صحیح فیلترهای کیسه‌ای

قلب سیستم غبارگیر صنعتی، فیلترهای کیسه‌ای هستند. این فیلترها از جنس پارچه بوده که نصب غلط آن سبب پیدایش مشکلات جدی  در کیسه فیلتر و همچین خود دستگاه غبارگیر می‌شود. اگر در سیستم فیلتر عیبی وجود داشته باشد ، میزان موثر بودن عملیات پاکسازی کاهش می‌یابد و در نهایت موجب افت فشار بالا و هزینه سنگین تعمیر خواهد شد. سازنده دستگاه غبارگیر صنعتی، دستورالعملی را برای نصب فیلتر ارائه می‌دهد. وظیفه اپراتور و نصاب، رعایت تمامی نکات و دستورالعمل‌‌ها، است.

برای اینکه تکنسین نصب در نصب فیلتر دچار مشکل نشود، باید در آغاز کار تمام اتصالات کیسه فیلتر را در یک کالکتور خشک، تمیز و خنک بررسی کند. اگر بتوانید از کیسه‌های فیلتر به درستی نگهداری کنید، تقریباً می‌توان گفت که تا ۷۰ درصد وظیفه خود را به درستی انجام داده‌اید. وقتی فیلتر سالم باشد یعنی دستگاه از لحاظ فنی سالم است و تا مدت زمان طولانی دستگاه دچار عیب نخواهد شد.

بیشتر بخوانید : معرفی انواع طراحی غبارگیر صنعتی | اجرای غبارگیر

 نصب صحیح عایق با توجه به دستورالعمل

عایق سبب می‌شود تا دستگاه در دمای بالا آسیب نبیند. عایق را بر روی سیستم‌های کالکتور به منظور جلوگیری از بروز مشکلات نگهداری و تعمیر، نصب می‌کنند. اینگونه هنگام کار با گازهایی با دمای خیلی بالا ، کالکتور می‌تواند دمای گاز و تمام اجزای کالکتور را حفظ کرده و در دمای بالاتر از نقطه شبنم گاز قرار بگیرد. تکنسین نصب باید توجه داشته باشد که تمام نواحی مستعد اتلاف حرارت، به خوبی پوشش داده شود . اتلاف حرارت نیز برای دستگاه مشکلاتی را نظیر افزایش زمان وارم آپ و کاهش دمای گاز به زیر نقطه شبنم به وجود می‌آورد. دستگاه باید دمای متعادل خود را خفظ کند تا عملکرد بهتری داشته باشد.

 آب بندی متعادل دستگاه غبارگیر به سمت تمیز و کثیف کالکتور

رنگ آمیزی و پوشش مناسب دستگاههدف اصلی کالکتور دستگاه غبارگیر ، جداسازی ذرات و مواد از گازهای خاص است که توسط فیلترراسیون نیز تصفیه می‌گردند. یعنی تمام گازها باید از فیلتر پارچه‌ای عبور کنند. اگر از کیسه فیلتر نشت مواد و یا گاز مشاهده شود ، موجب کاهش بازده سیستم جمع آوری شده که عملکرد تصفیه را دچار تداخل می‌کند. باید نشتی دستگاه قبل از استارت اولیه و راه‌اندازی بررسی شود . برای رفع این مشکل بهترین راه حل استفاده از یک نور درخشان در سمت اشغال شده است تا با نفوذ نور به سمت دیگر بتوان نشتی را پیدا کرد.

 دمپرهای عملیاتی و راه‌اندازی آنها هنگام نصب غبارگیر

دمپرها برای جداسازی بخش‌هایی از سیستم که به کنترل حجم و دبی هوا مربوط هستند ، استفاده می‌شود. باید قبل از نصب و راه‌اندازی غبارگیر به تنظیم و تراز بودن تیغه‌های داخلی و اتصال آن توجه کنید  چرا که هرگونه نشتی از طریق دمپرهای عملیاتی می‌تواند موجب تداخل در سیستم تمیزکاری کیسه‌ها شود. اگر این موضوع رفع نشود در نهایت شرایط محیطی را دچار چالش آلاینده‌ها می‌سازد . چرا که منجر به تهدید سلامتی کارگران می‌گردد.

بیشتر بخوانید : محاسبات غبارگیر | اصول و روش محاسبات غبارگیر صنعتی 

 بررسی اجزای مکانیکی دستگاه

تکنسین نصب قبل از راه‌اندازی باید محل میله استوانه، چرخش موتور و … را بررسی کنند. تمامی موارد باید تحت یک خط سیر عملیاتی طراحی شوند. هرگونه ناهناهنگی در حرکت قطعات اجزای مکانیکی نشان دهنده یک عیب است که باید در اصرع وقت رفع شود.

 فن‌های دستگاه غبارگیر صنعتی

اگر دستگاه تراز نباشد،  فن‌ها به خوبی نمی‌چرخند. باید تراز بودن دستگاه چک شود. همچنین تمامی اجزای متحرک مانند فن باید به صورت تراز نیز نصب شوند.

مهم ترین پارامتر در نصب غبارگیر صنعتی

مهم ترین پارامتر در نصب غبارگیر صنعتیمهم ترین پارامتر و نکته‌ای که تکنسین نصب و مدیران کسب و کار باید هنگام راه اندازی غبارگیر صنعتی توجه کنند، ابعاد و محل قرارگیری دستگاه غبارگیر است. از آنجایی که انواع غبارگیر برای صنایع مختلف وجود دارد، ابعاد آن نیز متغیر بوده. برای مثال غبارگیر های بزرگ مرکزی، ماشین‌ آلات غول پیکری هستند که باید توسط چند جرثقیل، کارگر و پیمانکار نصب و راه اندازی شوند. از طرفی دیگر دستگاه‌های غبارگیر در ابعاد کوچک تر هستند، که باید در محلی نزدیک به غبار تولیدی قرار بگیرند تا بتوانند به خوبی به وظیفه خود عمل کنند. هرچقدر غبارگیر صنعتی کوچکتر باشد، طریقه نصب آن نیز آسانتر است.

بیشتر بخوانید: استفاده از غبارگیر صنعتی در کارخانه کاشی و سرامیک

رفع مشکلات در نصب و راه‌اندازی غبارگیر صنعتی

اپراتور نصب قبل از راه‌اندازی دستگاه غبارگیر صنعتی باید از تمام زوایا آن را بررسی کند. چرا که قبل از نصب و راه‌اندازی غبارگیر صنعتی، با سهولت بیشتری می‌توان مشکلات را رفع کرد. اما اگر بعد از استارتاپ و راه‌اندازی اولیه، مشکلی برای غبارگیر پیش بیاید، تعمیر آن بسیار سخت ، زمان گیر و پر هزینه خواهد بود. تکنسین نصب باید به تمام دستورالعمل‌های نصب و راه‌اندازی غبارگیر صنعتی اشراف کامل داشته باشد و استانداردهای نصب را رعایت کند.

همچنین خریدار باید قبل از خرید غبارگیر،  به نیاز خود و انواع غبارگیر دقت کند.اگر با شرایط کاری خود به خوبی آشنا باشد می‌تواند بهترین غبارگیر را انتخاب کند. شرکت هواپاد قبل از نصب و راه‌اندازی دستگاه غبارگیر صنعتی با مشتری جلسه‌ای برگزار می‌کند تا با تمامی شرایط آشنایت داشته باشد.

دستگاه باید کجا قرار بگیرد؟ محیطی ک دستگاه در آن قرلر دارد چگونه است ؟ غبلرگیر به چه جهت نصب می‌شود؟ و.. از جمله سوالاتی است که تکنسین نصب قبل از راه اندلزی باید به آن دقت کند. اگر یک مجموعه و امپراتور با تجربه را برای نصب و راه‌اندازی غبارگیر صنعتی انتخاب کنید، تا مدت زمان طولانی از هزینه‌های هنگفت برای تعمیر دستگاه در امان هستید.برای خرید و بررسی قیمت انواع غبارگیر  می توانید وارد سایت هواپاد شوید. این مجموعه ارائه کننده غبارگیرهای صنعتی ، مکنده صنعتی ، مکنده کارگاهی ،مکنده مرکزی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!