معرفی انواع فیلتر غبارگیر | اهمیت فیلترهای غبارگیر

معرفی انواع فیلتر غبارگیر

آلودگی هوا بزرگترین مشکل شرکت های تولیدی و شهرک های صنعتی می باشد. افزایش آلودگی هوا علت اصلی شیوع بیماری های تنفسی و همچنین گرمایش زمین می باشد. متاسفانه ما چاره ای جز بهره مندی از کارخانه ها و صنایع مختلف نداریم با این وجود نمی توانیم اجازه دهیم مواد آلوده این کارخانه ها وارد هوا شوند.

یکی از راه حل هایی که می تواند مسئله آلودگی هوا را برطرف کند استفاده از فیلتر غبارگیر است. فیلترهای غبارگیر درون دودکش ها و محل های خروج آلودگی نصب می شوند. این فیلترها با جذب مواد آلاینده مانع ورود این ذرات به هوا می شوند. چقدر با فیلترهای غبارگیر آشنا هستید؟ ما به معرفی انواع فیلترهای غبار گیر و چگونگی عملکرد آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

 

برای خرید بگ فیلتر با کارشناس فروش ما در تماس باشید :9106450087 

 

فیلتر غبارگیر چیست؟

فیلتر یک وسیله کارآمد برای مهار آلودگی های تولید شده توسط صنایع مختلف می باشد. فیلترهای غبارگیر با مهار آلودگی باعث می شوند تا شاخص آلودگی هوا کاهش پیدا کند. اصلی ترین منبع آلودگی هوا مواد آلوده و سمی است که از دودکش های کارخانه ها وارد هوا می شوند. استفاده از این فیلترها باعث می شود که مواد آلوده جذب شوند.

به عبارتی فیلترهای غبارگیر با جمع آوری ذرات غبار مانع از پراکندگی آن ها در هوا می شوند. مکانیزم فیلترهای غبارگیر طوری طراحی شده است که مواد آلوده و سمی را درون خود به دام می اندازند و هوای سالم از آن عبور می کند. خروجی کارخانه هایی که از فیلتر استفاده می کنند به هیچ عنوان برای محیط زیست مضر نیست.

What is a dust filter

اهمیت استفاده از فیلتر غبارگیر

فیلتر غبارگیر را می توان از جنبه های مختلفی بررسی کرد. در بسیاری از کشورهای پیشرفته استفاده از فیلترهای هوا جزو ضروریات هستند. هر کارخانه و کارگاه صنعتی و تجاری موظف است از دستگاه های غبارگیر برای جلوگیری از آلوده شدن هوا استفاده کند.

استفاده از غبارگیر ها یک اقدام ضروری در جهت حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هوا می باشد. طبق تحقیقات انجام شده اصلی ترین عامل آلودگی هوا دود کارخانه ها می باشد. آلودگی ها رابطه مستقیمی با افزایش بیماری های تنفسی و گرمایش زمین دارد. اگر به دنبال هوایی پاک و زمینی پاک برای زندگی هستیم باید هر چه زودتر به دنبال تهیه فیلترهای غبارگیر برویم.

عملکرد فیلر غبارگیر چگونه است؟

استفاده از فیلترهای غبارگیر انتخاب هوشمندانه ای برای به دام انداختن آلودگی ها می باشد. این دستگاه باید در محلی قرار بگیرد که تمامی گازهای آلاینده قبل از خروج از این فیلتر عبود کنند. مناسب ترین مکان نصب آن در ابتدای وودی دودکش ها می باشد. درون فیلترها کیسه هایی تعبیه شده است.

هنگامی که دود و آلودگی وارد فیلتر غبارگیر می شود درون این کیسه ها محبوس می شوند و امکان خارج شدن ندارند. در انتهای این دستگاه یک فن سانتریفیوژ قرار دارد که کمک می کند مواد آلوده از هم جدا شوند. با این کار تنها مواد آلوده و خطرناک داخل کیسه ها باقی می ماند و باقی گرد و غبار و دودهای کمتر مضر خارج می شوند. استفاده از فیلترها تا حد زیادی می تواند مشکل آلودگی را حل کند. پس از یک بازه زمانی معین نیاز است تا کیسه فیلترها تعویض شوند.

بیشتر بخوانید:انتخاب غبارگیر برای محیط‌ های کاری

انواع مدل های فیلتر غبارگیر

The importance of using a dust filterدر برخی از موارد نیازی به تعویض کیسه ها پس از هر دوره استفاده وجود ندارد. بلکه کیسه ها پاکسازی می شوند و دوباره مورد استفاده قرار می گیرند. غبارگیرها تنوع مدلی زیادی دارند و به روش های متعددی می توانند مانع از ورود آلودگی به هوا شوند. شرکت های مختلفی اقدام به طراحی و تولید فیلترهای هوا کرده اند از این رو تنوع بالایی از فیلرها در بازار موجود است. رسالت همه فیلترها جداسازی مواد آلاینده سمی و پر خطر می باشد. در ادامه برخی از انواع سیستم های غبارگیر را معرفی می کنیم.

کیسه فیلتری

به دام انداختن مواد آلاینده و سمی نیاز به کیسه ها و پارچه های مخصوصی دارد. این کیسه ها اجازه عبور به مواد مضر را نمی دهند. به کمک این کیسه ها می توان فیلتراسیون صنعتی را انجام داد. ویژگی های منحصر به فرد این نوع کیسه و همچنین طراحی خاص آن باعث می شود هوای آلوده درون آن به دام بیفتد. استفاده از کیسه های فیلتری ساده ترین روش برای جلوگیری از ورود گازهای آلوده به هوا می باشد.

متریال و جنس خاص این نوع از کیسه ها باعث شده است تا بازده فوق العاده ای در فیلتر کردن داشته باشند. در واقع این فیلترها تنها مواد سمی و ذرات آلوده را در خود محبوس می کنند و مابقی هوای سالم از آن ها به راحتی عبور می کند. قیمت کیسه فیلتری نسبت به کارآمدی آن بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 

برای خرید بگ فیلتر با کارشناس فروش ما در تماس باشید :9106450087 

 

پارچه نومکس

پارچه نومکس دومین متریال رایجی است که در فیلترهای هوا مورد استفاده قرار می گیرند. پارچه های نومکس ویژگی های منحصر به فردی دارند. این پارچه ها از جنس پلی آمید آروماتیک ساخته می شوند. پارچه های نوکس نسوز هستند و در مقابل حرارت از خود مقاومت نشان می دهند.

این ویژگی باعث شده است تا بهترین انتخاب برای فیلتراسیون گازهای آلوده با دمای بالا باشند. پارچه های نومکس بدون آسیب دیدن می تواند گازهای مضر را به دام بیاندازد. علاوه بر این متریال استفاده شده برای ساخت آن از نخ پشمی و گیاه کتان به دست می آید. از آنجایی که مواد اولیه ساخت این پارچه در دسترس می باشد مناسب ترین انتخاب برای صنعتگران محسوب می شود.

Nomax fabric

سبد فیلتر

سومین محصولی که در فیلترهای غبارگیر استفاده می شود، سبدهای فیلتر است. سبد فیلتر دوام بالایی دارد و پاسخگوی نیاز کارخانه ها به مدت طولانی می باشد. متریال این نوع سبدها بسیار مرغوب و خاص می باشد به طوری که نمی توان به شیوه های معمولی آن را جوش زد. برای جوش زدن باید از متدهای ویژه ای استفاده کرد.

در بسیاری از کارخانه های از این محصول استفاده می کنند. سبدهای فیلتری را می توان در سایزهای مختلف خریداری کرد. یکی از پیشنهادات موثر این است که سبدهای فیلتر را به همراه کیسه های فلتر تهیه کنید تا راندمان فیلتراسیون افزایش پیدا کند. استفاده از این محصول کمک می کند تا به راحتی مواد آلوده را جذب کنید. سبدهای فیلتر در جنس های مختلفی تولید می شوند که صنعتگران متناسب با نیاز خود می توانند از آن استفاده کنند.

سخن پایانی

فیلتر غبارگیر جزو تجهیزات ضروری برای کارخانه های صنعتی و تجاری می باشد. استفاده از فیلترها مانع از ورود مواد آلاینده سمی به هوا می شود. فیلترهای غبارگیر متناسب با نوع آلاینده در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شوند. اگر به دنبال خرید فیلترهای غبارگیر هستید. مجموعه هواپاد ارائه دهنده انواع فیلترهای غبارگیر می باشد. برای اطلاع از محصولات موجود و خریداری به سایت این مجموعه مراجعه فرمایید.

برای خرید و بررسی قیمت انواع غبارگیر  می توانید وارد سایت هواپاد شوید. این مجموعه ارائه کننده غبارگیرهای صنعتی ، مکنده صنعتی ، مکنده کارگاهی ،مکنده مرکزی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!