غبارگیر صنعتی ذوب آهن

  غبارگیر صنعتی ذوب آهن

سیستم غبارگیر صنعتی ذوب آهن باعث می‌شود تا تمام آلودگی‌های درون محیط‌های صنعتی از بین برود. غبارگیر صنعتی در ذوب آهن نیز یکی از انواع تجهیزات صنعتی این مجموعه است که با رفع آلودگی هوا سبب افزایش ایمنی کارگران می‌شود. روش کارکرد غبارگیر صنعتی در ذوب آهن به این طریق است که به وسیله کیسه‌های فیلتر با کیفیت، تمام ذرات معلق و آلودگی‌های موجود در محیط را توسط نیروی مکش خود می‌بلعد و محیط را کاملاً سالم و پاکیزه می‌سازد. به همین دلیل است که استفاده از غبارگیر صنعتی لازمه کارخانجات و صنایع تولیدات صنعتی سمی یا غیر سمی است تا بتوان به افزایش ایمنی کارگران کمک کرد.

 غبارگیر صنعتی و کاربرد آن در صنعت

 غبارگیر صنعتی از جمله تجهیزات کنترل آلودگی هوا است. از این سیستم در محیط‌های صنعتی و تجاری برای فراهم آوردن محیطی پاک برای کارگران و همچنین حفظ ایمنی زیستی محیط به صورت استاندارد، استفاده می‌شود. غبارگیر صنعتی در ذوب آهن به اندازه کافی بر واحد نرمال متر مکعب ظرفیت دارد. کاربرد موثر آن در صنعت بدین گونه است که ذرات و دودهای مضر را کنترل و سبب کاهش و یا حذف آن‌ها می‌شود. با داشتن این دستگاه می‌توانید از سیستم تنفسی کارگران نسبت به حضور آلاینده‌های محیط محافظت کنید.

برای خرید با کارشناس فروش ما در تماس باشید :9106450087 

 انواع غبارگیر صنعتی ذوب آهن

در محیط‌های صنعتی و کارخانجات، ضایعات و آلاینده‌های معلق متفاوتی تولید می‌شوند. از ذرات ریز در واحد میکرون گرفته تا سایزهای بزرگ مثل کاغذ، پلاستیک، چوب و گرد و…. توجه داشته باشید غبارهای حاصل از تولید علاوه بر اینکه خطرناک هستند در سیستم تنفسی نیز مشکل به وجود می‌آورند و سبب کاهش دید افراد می‌شوند. غبارگیر صنعتی در ذوب آهن به منظور افزایش ایمنی کارگران راه‌ اندازی می‌شود. تا به عنوان سیستم جمع کننده گرد و غبار عمل کرده و به پاکسازی هوا نیز کمک کند. غبارگیر صنعتی در ذوب آهن انواع متفاوتی دارد. که هرکدام هدف یکسان، یعنی پاکسازی محیط به منظور افزایش ایمنی کارگران را دنبال می‌کنند:

 غبارگیرهای تکان دهنده

 انواع غبارگیر صنعتی ذوب آهنغبارگیرهای تکان دهنده از جمله تجهیزات تهویه هوا هستند. این نوع غبارگیر به صورت لرزشی عمل می‌کند. یعنی در مواقعی که بادی در هوا وجود ندارد و جریان هوا ثابت است، این سیستم به صورت آفلاین شروع به تمیز کردن محیط کرده و محفظه‌های جداگانه را نیز برای سرویس دهی، آماده قرار می‌دهد. از این غبارگیر در کارخانه‌های فولاد نیروگاه‌ها و صنایع ذوب آهن و….. استفاده می‌کنند.

 غبارگیر پالس جت

نوعی دیگر از غبارگیر صنعتی در ذوب آهن، غبارگیر پالس جت است که در طرح‌های مختلف وجود دارد. سیستم تهویه‌ای این دستگاه به وسیله هوای پرفشار کار می‌کند. در این سیستم به دلیل فشار بالای هوا و کار مداوم فن سانتریفیوژ،  شاهد بخش‌بندی گرد و غبار نیستیم. بلکه یک انفجار بزرگ،  هوا را به صورت قوی و پرفشار به کیسه فیلتر می‌فرستد تا بتواند فضای تخلیه سازی را آماده کند. در واقع این غبارگیر صنعتی، فواید بسیار زیادی دارد که از جمله آن می‌توان به سفارشی سازی آسان، تحمل بالا در مقابل دما و فشار و …. اشاره کرد. از این غبارگیر در تولیدات صنعتی شیمیایی و  صنایع معدنی، فرآوری غذایی، تولیدات فلز مثل فولاد،آلومینیوم، آلیاژهای خاص و…  بهره می‌برند.

بیشتر بخوانید : معرفی انواع طراحی غبارگیر صنعتی | اجرای غبارگیر

غبارگیر سیکلون

این نوع غبارگیر صنعتی، به نوعی جداکننده اینرسی  معروف است.  در این نوع غبارگیر از طریق نیروی گریز از مرکز، تمامی گرد و غبار جدا سازی می‌شوند. در واقع هوا به دلیل همین نیروی تصفیه شده، برای افزایش ایمنی کارگران مناسب می‌گردد. جریان هوا مانند گرداب عمل می‌کند و تمام گرد و غبار را به دیواره سیکلون فشار می‌دهد. در نهایت به سمت پایه قیف می‌راند تا حالت لغزشی پیدا کند.  برای صنایع نجاری و برش چوب،  کارخانه تولید کاغذ، غلات و کشاورزی و… از غبارگیر سیکلون استفاده می‌شود.

 انواع روش برای فیلتراسیون

فیلتراسیون در مواقعی نیاز است که یک ماده مایع یا جامد در فیلتر گیر کند. در واقع فیلتراسیون روشی برای جداسازی مواد است. بر اساس اینکه ماده معلق در هوا جامد یا محلول در سیال است، از انواع فیلترراسیون عمومی، خلاء، گرم و سرد استفاده می‌کنند: فیراسیون عمومی

فیلتراسیون نیز موجب می‌شود تا غبارگیر صنعتی بتواند به بهترین شکل کار نهایی خود را خاتمه دهد و مشکلی در روند حذف آلاینده به وجود نیاید. فیلترراسیون گرانشی و یا فیلترراسیون عمومی رایج‌ترین شیوه برای کاهش یا حذف مواد نامحلول جامد بوده که برای فیلتر کردن از مخلوطی خاص استفاده می‌شود. از بالای فیلتر، مخلوط را روی آن پخش می‌کنند تا توسط نیروی جاذبه به پایین برود. با استفاده از قیف پلی اتیلن یا قیف جنس شیشه‌ای و کاغذ صافی، مواد جامد را در فیلتر نگه می‌دارند و مایع تولید شده نیز در زیر فیلتر جاری می‌شود.

بیشتر بخوانید : محاسبات غبارگیر | اصول و روش محاسبات غبارگیر صنعتی 

 فیلتراسیون خلاء

 انواع روش برای فیلتراسیوندر  فیلتراسیون خلاء، محلولی را که باید تصفیه شود را از طریق کاغذ صافی با آداپتور بازوی جانبی روی فلاسک فیلتر با خلاء اعمال می‌کنند. این روش جز سریع‌ترین روش‌های فیلتراسیون معرفی می‌شود. در این نوع روش تصفیه اندازه کاغذ صافی، در نوع و کیفیت فیلتر کردن، تعیین کننده است.

 فیلتراسیون سرد

وقتی که ماده جامد در ابتدای کار حل شود،  کریستال‌های کوچک و بزرگی پدید می‌آیند. این کریستال‌ها به سرد کردن محلول و فیلتر کمک می‌کند. در واقع برای خنک کردن سریع محلول از حمام یخ بهره می‌برند.

 فیلتراسیون داغ

اگر در روند فیلتر عمومی یا گرانشی، کریستال‌ها به حدی رشد کنند که روند جداسازی متوقف شود، از فیلتراسیون داغ استفاده می‌کنند. با آغاز فعالیت فیلتراسیون داغ، قیف گرم شده و تولید کریستال به حداقل می‌رسد. در واقع این روش موثرترین شیوه برای از بین بردن کریستال‌های بزرگ و راه‌اندازی مجدد تصفیه هوا است.

برای خرید با کارشناس فروش ما در تماس باشید :9106450087 

 اجزای اصلی تشکیل دهنده غبارگیر صنعتی ذوب آهن

 اجزای اصلی تشکیل دهنده غبارگیر صنعتی ذوب آهن

  • فیلتر گرد و غبار
  • دمنده
  • سیستم تصفیه و تمیز کردن فیلتر
  • مخزن گرد و غبار
  • سیستم کاهش و حذف آلاینده‌ها

با غبارگیر صنعتی، سلامت کارگران را تضمین کنید.

آلاینده‌های تولیدی در صنایع مختلف متفاوت هستند. بنابراین برای از بین بردن هر آلودگی ، از دستگاه غبارگیر به خصوصی استفاده می‌کنند که روش استخراج گوناگونی نیز دارد. سیستم غبارگیر صنعتی در ذوب آهن، گرد و غبار را به وسیله نیروی مکنده به درون خود می‌کشد و از طریق فیلتر به تصفیه هوا می‌پردازد . برای راهنمایی و شناخت محصولات بیشتر  با کارشناسان فروش مجموعه هواپاد تماس بگیرید.برای خرید و بررسی قیمت انواع غبارگیر  می توانید وارد سایت هواپاد شوید. این مجموعه ارائه کننده غبارگیرهای صنعتی ، مکنده صنعتی ، مکنده کارگاهی ،مکنده مرکزی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!