غبار گیر صنعتی: ضرورتی برای ایمنی و کیفیت در صنایع الکترونیکی

غبار گیر صنعتی در صنایع الکترونیکی  هواپاد

صنعت الکترونیک یکی از صنایع مهم و گسترده در دنیای مدرن می باشد. روز به روز تنوع تجهیزات پیشرفته و حساس بیشتر می شود و ما شاهد محصولات خارق العاده هستیم. رقابتی سنگین میان شرکت های مطرح الکترونیک وجود دارد.

قطعات الکترونیکی از مواد خاصی تولید می شوند که اغلب برای بدن مضر می باشند. وجود گرد و غبار در صنایع الکترونیک یک مشکل اساسی به شمار می رود که سلامت کارکنان و همچنین کیفیت محصولات را تهدید می کند اما راه حل این مشکل چیست؟بگ فیلتر یا غبارگیر صنعتی .

ما در این مقاله به بررسی نقش  غبار گیر صنعتی در صنایع الکترونیکی  می پردازیم و از اهمیت حذف گرد وغبار در صنایع الکترونیک صحبت می کنیم؛ با ما همراه باشید.

 

برای خرید با کارشناس فروش ما در تماس باشید :9106450087 

 

 

غبارگیر صنعتی در صنایع الکترونیکی :چالش گرد و غبار در تولیدات الکترونیک

گرد و غبار عامل اجتناب ناپذیر در صنعت می باشد. گرد و غبار در تولید لوازم الکترونیکی فقط یک مزاحم نیست بلکه می تواند یک عنصر آسیب رسان به پرسنل کارخانه و همچنین محصول نهایی تولیده شده باشد. یک بار الکترواستاتیک در گرد و غبار می تواند قطعات را قبل از رسیدن به مرحله بسته بندی معیوب کند. غلظت بالای گرد و غبار حتی می تواند خطر احتراق را در پی داشته باشد.

مدیریت گرد و غبار در صنایع یکی از چالش های رو به برو می باشد. سیستم غبار گیر صنعتی در صنایع الکترونیکی می تواند راندمان کار را بالا ببرد و همچنین عوارض جانبی وجود گرد و غبار و تخلیه الکترواستاتیکی را کاهش دهد.

خود قطعات الکترونیکی از موادی تشکیل شده اند که برای انسان مضر می باشد. می توان فهرست طولانی از مواد خطرناکی که در خط تولید می تواند آسیب های جدی به کارگران وارد کند تهیه کرد. همین مسئله اهمیت غبار گیر صنعتی در صنایع الکترونیکی را تشدید می کند.

بیشتر بخوانید: غبارگیر صنعتی در صنایع معدنی

احتراق در صنایع الکترونیک به وسیله گرد و غبار

Industrial dust collector in electronic industries 2 Copy

از عوامل مرتبط با گرد و غبار احتمال احتراق است. شاید تعجب کنید و برای شما این پدیده عجیب به نظر برسد اما یکی از خطرات وجود گرد و غبار در محیط های صنعتی احتمال آتش سوزی می باشد. از این رو می توان نقش غبار گیر صنعتی در صنایع الکترونیکی را بسیار مهم تلقی کرد.
گرد و غبارها در کنار جذب الکتریسیته ساکن هنگامی که در هوا معلق هستند با دیگر ذرات اصطکاک ایجاد می کنند. این کار باعث انبساط گازهای بین ذرات می شود. در صورتی که این انبساط ایجاد شود با یک واکنش زنجیره ای رو به رو خواهیم بود که در انتها منجر به احتراق و آتش سوزی می شود. این واکنش زنجیره ای در یک فضای بسته مانند قضای صنعتی می تواند باعث انفجار شود.
وجود مواد و محیط خشک در کارخانه های الکترونیک خطر انفجار را مستعد تر می کند.

بیشتر بخوانید:غبارگیر صنعتی در صنایع چوب و مبلمان

غبارگیر صنعتی و افزایش سلامت کارکنان

همانطور که اشاره شده مواد خطرناکی در ایجاد قطعات الکترونیکی دخیل هستند. کارگرانی که در خط تولید کار می کنند خواه ناخواه با این مواد سروکار دارند. مواد استفاده شده در پالایش، حکاکی و شستشوی قطعات الکتریکی مانند آرسنیک، تری کلرواتلین و اسید کلریدریک می توانند سلامت پرسنل را به خطر بیاندازند. این خطر زمانی بیشتر خواهد شد که ذرات گرد و غبار معلق در هوا بیشتر شود.
یک سیستم غبار گیر صنعتی در صنایع الکترونیکی می تواند این خطر را کاهش دهد. سیستم جمع آوری گرد و غبار با کیفیت بالا می تواند سلامت کارکنان را تامین کند و خطر اینگونه مواد مضر را کاهش دهد. از طرفی با چنین سیستم هایی بهره وری کارخانه افزایش پیدا می کند.

راه حل اساسی برای گرد و غبار صنعت الکترونیک:

Industrial dust collector in electronic industries 3

تمیز کردن مرکزی شرایط کاری رایج در صنعت الکترونیک است. استفاده از غبار گیر صنعتی در صنایع الکترونیکی یکی از راه حل های کارآمد می باشد. استفاده از سیستم های غبارگیری می تواند سلامت کارگران، ماشین آلات و محصولات را بالا ببرد. از آنجایی که در صنایع الکترونیک بخش های مختلفی وجود دارد که باعث تولید گرد و غبار می شود لازم است تا از تجهیزات مختلفی برای حذف این گرد و غبار ها استفاده کرد. در ادامه یک مورد از آن را بررسی می کنیم.

حذف گرد و غبار حفاری PCB

حفاری PCB توسط یک مته چرخان با سرعت بالا انجام می شود که یک سوراخ بر روی قطعه ایجاد می کند. در طی این فرایند مقدار زیادی گرد و غبار و بقایای فلزی استفاده شده در قطعه PCB وارد هوا می شوند. این گرد غبار ها باید به موقع جذب شوند وگرنه بر روی کیفیت پردازش صفحه اثر نامطلوب می گذارند. راه حل این مشکل استفاده از یک پوشش مکنده در بالای هر مته است. این سیستم مانند جاروبرقی عمل کرده و گرد و غبار حاصل را جذب می کند.
برای هر کدام از بخش ها که گرد و غبار و ضایعات فلزی ریز تولید می کنند می توان از غبار گیر صنعتی در صنایع الکترونیکی استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: غبار‌گیر صنعتی صنایع نفت و گاز

 

برای خرید با کارشناس فروش ما در تماس باشید :9106450087 

 

 

از کجا غبار گیر صنعتی در صنایع الکترونیکی بخریم؟

مشکل گرد و غبار در صنایع الکترونیک یکی از مشکلات دائمی و مهم است از این رو برای حل این مشکل حتما باید تجهیزات با کیفیت و مرغوبی خریداری کنید. هرگونه کم کاری در این بخش می تواند خسارات زیادی به کارخانه و کارگاه شما وارد کند. غفلت از این موضوع می تواند تاثیر منفی بر کیفیت محصولات تولیدی شما بگذارد بنابراین لازم است تا در هنگام خرید حتما از یک جای معتبر خریداری کنید.
اگر به دنبال یک مرکز معتبر برای خرید غبار گیر صنعتی در صنایع الکترونیکی هستید ما به شما مجموعه هواپاد را معرفی می کنیم. هواپاد متنوع ترین محصولات و مرغوبیت ترین تجهیزات را با قیمت مناسب ارائه می دهد. شما می توانید محصول مورد نظر خود را به سادگی و در کمترین زمان ممکن ازفروشگاه هواپاد تهیه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!