صادرات غبارگیر صنعتی

صادرات غبارگیر صنعتی

در فرایند تولید کارخانه‌ها،  گرد و غبار زیادی تولید می‌شود.  دستگاه غبارگیر صنعتی راه حل دفع تمام آلودگی‌ها و آلاینده‌های ناشی از تولیدات کارخانجات است. این صنایع مختلف مانند صنایع نجاری، صنایع غذایی، صنایع معدنی، صنایع شیمیایی و دارویی و… را شامل می‌شود که هر کدام به نوبه خود نوعی گرد و غبار تولید می‌کنند.

اندازه و حجم این گرد و غبار در صنایع مختلف نیز متغییر است. برای مثال در صنایع شیمیایی، گرد و غبار به شکل گازهای سمی در حد میکرون بوده ک منجر به آسیب فراوان به سیستم تنفسی کارگران می‌شود. یا در صنایع نجاری، قطعات چوب نیز می‌توانند آسیب رسان باشند. صادرات غبارگیر صنعتی باعث می‌شود تا بتوان این سیستم بی‌نظیر را به کشورهای دیگر وارد کرد. همچنین با صادرات غبارگیر صنعتی باعث به وجود آمدن فرصتی می‌شوند که در کنار صادرات نفتی بتوانند به شکل دیگری به اقتصاد کشور نیز کمک کنند.

ویژگی‌های غبارگیر صنعتی برای صادرات

 غبارگیر صنعتی کاملاً استاندارد و با کیفیت، تولید و عرضه شده. از آنجایی که این محصول برای صادرات استفاده می‌شود باید کاملاً از لحاظ کیفیتی در درجه بالایی قرار بگیرد. صادرات غبارگیر صنعتی به دلایل زیر انجام می‌شود:

 • تصفیه و تمیزی هوای محیط کار
 • افزایش عملکرد کارکنان و تولید
 • کاهش مصرف انرژی

غبارگیرهای سایت هواپاد، کاملاً حرفه‌ای و به روز بوده و به دلیل برخورداری از ویژگی‌های زیر جز غبارگیرهایی است که می‌تواند به کشورهای دیگر صادر شود:

 • مجهز به سیستم تصفیه اتوماتیک فیلترها با جت پالس
 • سرعت مکش بسیار شدید و قوی و حجم بالای کشش گرد و غبار
 • غبارگیر صنعتی هوشمند مجهز به سیستم عیب یابی اتوماتیک
 • غبارگیر صنعتی مجهز به سیستم تخلیه خودکار در حین انجام کار

 مزایای صادرات غبارگیر صنعتی

 مزایای صادرات غبارگیر صنعتی امروزه تمام افراد به دنبال این هستند که در کنار صادرات نفت، راهی را برای صادرات غیر نفتی باز کنند. چرا که فروش نفت خام به تنهایی و صادر کردن آن به کشورهای دیگر نه تنها از جنبه اقتصادی سودمند نیست بلکه در دراز مدت سبب ضرر به اقتصاد و این سرمایه ملی می‌شود. نفت جز سرمایه‌های تمام شدنی است. متاسفانه امروزه مقادیر زیادی از نفت کشور را به صورت خام صادر می‌کنند.  صادرات غبارگیر صنعتی باعث می‌شود تا فرصتی برای توسعه صادرات غیر نفتی نیز ایجاد شود.

برای خرید با کارشناس فروش ما در تماس باشید :9106450087 

امروزه در تمام کارخانه‌های خارجی و یا داخلی، وجود غبارگیر صنعتی از الزامات است و طبق استاندارد باید در هر کارخان یک غبارگیر وجود داشته باشد تا بتوان بدین وسیله محیط کار را از نظر ایمنی کاملاً استاندارد و پاکیزه ساخت. اینگونه کارگران نیز دچار مشکلاتی نظیر مشکل تنفسی و یا مشکل بینایی نمی‌شوند. به همین دلیل غبارگیر از جمله تجهیزات ضروری کارخانه‌ها محسوب می‌شود و می‌توان به راحتی زمینه را برای صادرات غبارگیر صنعتی فراهم آورد.

صادرات غبارگیر صنعتی و رشد اقتصادی

صادرات غبارگیر صنعتی و رشد اقتصادی باید توجه داشته باشید که یک کشور برای داشتن شرایط اقتصادی مناسب، نیاز به داشتن سرمایه‌هایی دارد که یا باید در کشور وجود داشته باشد و یا باید در کشور ایجاد شود. در نهایت باید محصول‌ها را به کشورهای دیگر نیز صادر کنند تا از لحاظ اقتصادی به شرایط مناسب و قابل توجهی دست یابند.

نفت یک نعمت عظیم خدادادی است که از سالیان قبل تاکنون توانسته اقتصاد کشور را در نقطه مطلوبی قرار دهد. اما رفته رفته باید راهی را برای توسعه صادرات غیر نفتی یافت. امروزه صادرات غبارگیر صنعتی می‌تواند تا حدودی جو اقتصادی کشور را بهبود ببخشد. ایران به علت موقعیت لجستیکی که دارد برای صادرات از مزایای زیادی برخوردار است. ارتباطات ترانزیتی و کریدور مرکزی سبب می‌شود تا بتوانیم از فرصت طلایی صادرات غبار صنعتی استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید : معرفی انواع طراحی غبارگیر صنعتی | اجرای غبارگیر

نکات مهم قبل از صادرات غبارگیر صنعتی

غبارگیر صنعتی باید از قطعات با کیفیت و اورجینال ساخته شود. قبل از صادرات غبارگیر صنعتی تمام موارد زیر باید مورد بررسی قرار بگیرد تا محصول صادراتی بدون مشکل و هیچگونه عیب، صادر شود. بررسی مجدد سیستم‌های قابل صادرات تضمینی است که کارشناسان فروش هواپاد در اختیار مشتریان داخلی و خارجی قرار می‌دهند. برای بررسی باید به موارد زیر توجه کرد:نکات مهم قبل از صادرات غبارگیر صنعتی

 • محاسبه میزان حجم کشش دستگاه متناسب با نوع و چگالی گرد و غبار
 • مطابقت قرار دادن طراحی دستگاه با توجه به فضا میزان صدا و محدودیت‌های دیگر
 • بررسی طرح کانال کشی‌های استاندارد با کمترین میزان افت فشار و مقاومت استاتیک
 • محاسبه تخصصی نوع مدیا فیلتر و میزان سطح گستردگی آن با توجه به صنعت مرتبط
 • محاسبه و طراحی سیستم تخلیه و تصفیه همچنین محاسبه میزان انتقال غبار به مخزن‌های بانک غبار

بیشتر بخوانید:9 نکته مورد توجه برای نصب و راه اندازی غبارگیر صنعتی

صادرات غیر نفتی و ارتقاء سطح اقتصادی کشور

غبارگیر صنعتی برای پاکسازی محیط داخلی کارخانه‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع این دستگاه توسط فیلتر قوی که دارد  تمامی ذرات آلاینده را از هوا جذب کرده و در مخزن بانک غبار ذخیره می‌کند. برای ایجاد محیط زیست ایمن در کارخانه‌ها نجاری‌ها و صنایع کشاورزی دارویی و شیمیایی و … از این سیستم استفاده می‌کنند .

صادرات غبارگیر صنعتی به سایر کشورها نیز جز مواردی است که پرداختن و عمل کردن به آن سبب ارتقای درجه اقتصادی کشور می‌شود. می‌توان با صادرات غبارگیر صنعتی به صادرات غیر نفتی نیز فضا داد تا در عرصه‌هایی غیر از نفت به خوشنامی برسیم . شرکت بازرگانی هواپاد در این باره نیز جز شرکت‌های نامدار است که برای راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجرب مجموعه تماس بگیرید.برای خرید و بررسی قیمت انواع غبارگیر  می توانید وارد سایت هواپاد شوید. این مجموعه ارائه کننده غبارگیرهای صنعتی ، مکنده صنعتی ، مکنده کارگاهی ،مکنده مرکزی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!