3 راه شناسایی بهترین مکنده صنعتی را بدانید

شناسایی مکنده صنعتی استاندارد هوا پاد

شناسایی بهترین مکنده صنعتی

بعد از خواندن این متن خواهید فهمید تفاوت بسیاری بین یک مکنده صنعتی با یک مکنده صنعتی استاندارد وجود دارد. این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا شناسایی بهترین مکنده صنعتی را داشته باشید .

 

برای خرید با کارشناس فروش ما در تماس باشید :9106450087 

 

محصولات ویژه ما را بررسی کنید!

1- مشخصه یک مکنده صنعتی مستحکم

اگرچه مکنده ها اکثراً در مکانی ثابت قرار می‌گیرند و جابجایی کمی دارند اما لازم است بدانید طول عمر یک مکنده رابطه مستقیمی با استحکام شاسی و بدنه آن دارد. کارگاه های استیجاری به خوبی این موضوع را درک خواهند کرد که با یکی دو بار نقل‌ مکان کردن، فاتحه مکنده خوانده است.

 

شناسایی بهترین مکنده صنعتی

 

وجود شاسی پروفیل به‌صورت نری در دستگاه مکنده نه‌تنها جابجایی آن را ایمن می‌کند بلکه با سنگین شدن کیسه های جمع‌آوری غبار یک‌طرف از دستگاه شکم نمی‌کند و دستگاه از تراز خارج نمی‌شود.

 

مکنده صنعتی هواپاد - شناسایی بهترین مکنده صنعتی

چرخ دستگاه دو نقش عمده را در مکنده صنعتی ایفا می‌کند. از طرفی برای حرکت دادن دستگاه از آن استفاده می‌شود. و کاربرد دیگر آن به‌عنوان پایه است. و وزن سنگین کیسه ها و دستگاه را تحمل می‌کند.

بنابراین بزرگ بودن قطر چرخ ها (10 سانتیمتر) حرکت را تسهیل می‌بخشد.

اتصال چرخ به شاسی توسط 4 پیچ مقاومت دستگاه را به‌طور چشمگیری افزایش خواهد داد. اتصال چرخ ها توسط یک پیچ بسیار آسیب‌پذیر خواهد بود

مکنده قوی - شناسایی بهترین مکنده صنعتی

 

2- قدرت مکش مکنده صنعتی

یک بطری آب را تصور کنید. که می‌خواهید آب داخل آن را خالی کنید، سرعت انتقال آب به چه چیزی بستگی دارد؟

مهم نیست بطری آب چقدر بزرگ یا کوچک باشد، آنچه مهم است قطر دهنه بطری است. مسلماً هرچه گلوگاه بزرگ‌تر باشد حجم بیشتری از آب خارج می‌شود. در مکنده های صنعتی نیز نسبت ورودی و خروجی سانتریفیوژ مشخص می‌کند. یک مکنده می‌تواند چند دستگاه نجاری را پشتیبانی کند.

 

پروانه مکنده

 

در عکس بالا، مکنده صنعتی قادر است تا 4 دستگاه نجاری را پشتیبانی کند. و دلیل آن وجود یک تبدیل 4 دهنه نیست. بلکه اندازه خروجی سانتریفیوژ به نسب ورودی آن بزرگ در نظر گرفته‌شده است.

حجم عظیمی از غبار سه دستگاه نجاری به‌طور هم‌زمان وارد دستگاه مکنده می‌شود. و در اولین دور پروانه همه غبار به داخل کیسه ها منتقل می‌گردد. حال اگر گلوگاه خروجی کوچک در نظر گرفته می‌شد، آنگاه گرده‌ها چند دور بیشتر با پروانه همراه می‌شدند. و در هر چرخش پروانه، تنها قسمتی از غبار از داخل گلوگاه عبور می‌کرد.

بیشتر بدانید : مکنده کارگاهی چیست ؟ 

چگونه قدرت مکش مکنده صنعتی خود را افزایش دهیم؟

در این‌ بین مواردی وجود دارند که تأثیر بسیار زیادی در شدت مکش و حجم مکش دستگاه می‌گذارند که عبارت‌اند از:

  • نوع پروانه : در قدرت مکش تأثیر بسزایی دارد که شامل قطر پروانه، تعداد پره ها، ارتفاع پره ها و نحوه طراحی آن دارد. به‌طور مثال پروانه های توربو مخروطی با 14 پره و قطر 50 سانتی‌متر نه‌تنها قدرت مکش بسیار بالایی خواهد داشت بلکه از سرعت فشار 1.5 برابر بیشتر برخوردار است و همانند جاروبرقی عمل می‌کند.
  • طراحی سانتریفیوژ: برای داشتن یک پروانه با قطر 50 سانتی‌متر به یک سانتریفیوژ بزرگ احتیاج دارید تا افت فشاری ایجاد نشود، اما از آنجا که سانتریفیوژ بزرگ باعث پرتی ورق (دور ریز ورق) می‌شود معمولاً تولیدکنندگان تا جایی که نصف ورق به آن‌ها اجازه دهد، سانتریفیوژ را بزرگ می‌کنند. اما باید بدانید برای یک موتور 5.5 اسب این اندازه کافی نیست.

 مکنده صنعتی havapad

 

برای خرید با کارشناس فروش ما در تماس باشید :9106450087 

3- مکنده صنعتی کم صدا

هرچه توان یک موتور بالا رود میزان صدای دستگاه نیز افزایش می‌یابد. اما دراین‌بین صداهای اضافه و نویزهایی وجود خواهد داشت که ارتباطی با توان الکتروموتور ندارند. زوزه کشیدن‌ها، صدای جریان باد در کانال ها و دیگر موارد، وجود یک مکنده را در کارگاه غیرقابل‌تحمل می‌کند. اما راه‌حلی که مکنده صنعتی هواپاد برای آن‌ها در نظر گرفته است. عبارت‌اند از:

  • پروانه مخروطی شکل بکوارد : (پره های موافق باد) صدای دستگاه را به شکل قابل‌توجه ای کاهش می‌دهد.
  • ورودی و خروجی بزرگ سانتریفیوژ:  صدای زوزه کشیدن را از بین می‌برد. همچنین استفاده از سانتریفیوژ بزرگ از برخورد نامنظم باد و ایجاد صداهای اضافی جلوگیری می‌کند.
  • ضخامت ورق کانال ها :  از صدای نویزهای اضافی جلوگیری می‌کند. در برخی از کانال های بجای جوشکاری از اتصال پرسی استفاده می‌شود برای این نوع اتصال باید از ورق‌های نازک استفاده شود که به طبق مشکلاتی را در آینده سبب می‌شوند.

بیشتر بخوانید : مکنده صنعتی چیست ؟

سخن پایانی

سه عامل مهم در خرید مکنده صنعتی :

  • بدنه مستحکم مکنده
  • قدرت مکش بالای مکنده
  • مکنده صنعتی کم صدا

قبل از خرید به شما پیشنهاد میشود از فروشگاه آنلاین هواپاد دیدن فرمایید  و آنچه در این مقاله ارائه داده شد نتیجه چند سال تحقیق و آزمون و خطا شرکت هواپاد  می‌باشد تا محیط کارگاهی فاقد گرد و غبار و صدایی قابل تحمل را شکل دهد این حق نیروی کار شما است تا به راحتی در محیط کارشان زندگی کنند، نفس بکشند تا محصولی در رده جهانی تولید کنند. 

 

برای خرید و بررسی قیمت انواع غبارگیر  می توانید وارد سایت هواپاد شوید. این مجموعه ارائه کننده غبارگیرهای صنعتی ، مکنده صنعتی ، مکنده کارگاهی ،مکنده مرکزی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!