SUPER PULSE min
جت فیلتر
فن مکنده
داست کالکتور
غبارگیر صنعتی
بگ فیلتر

مکنده مرکزی چوب superpulse35000

یک غبارگیر صنعتی با ده ها انشعاب فرعی

مکش قوی، فیلترهای خود تمیز شونده، تخلیه اتوماتیک

مکنده مرکزی چوب Superpulse35000

فقط چند دقیقه به داشتن یک محیط کار تمیز و هوای سالم فاصله داری!

 

جت فیلتر یا مکنده مرکزی چوب به راحتی قادر است کلیه غبار دستگاه های یک مجموعه صنعتی را جمع آوری کند،. از دهنه ورودی قطر 60 سانتی متری دستگاه می توان انشعاب های متعددی گرفت و دستگاه های بسیاری را تحت پوشش قرار داد. مکنده مرکزی چوب super pulse به واسطه سطح گستردگی بالای  فیلترهای پلی استر و همچنین سیستم خودتمیز شونده فیلترها به روش پالس بادی قادر است در کانال کشی بیشتر از 40 متر همچنان با قدرت مکش بالا و بدون افت مکش به کار خود ادامه دهد.

از دیگر مزایای جت فیلتر super pulse هواپاد می توان به سیستم تخلیه اتوماتیک آنلاین اشاره نمود که در این حالت می توان در حین روشن بودن دستگاه، غبار را تخلیه نمود.

جت فیلتر

مکش یکنواخت بدون افت مکش

 1. سیستم فشار منفی، بهینه سازی هزینه تعمیر و نگهداری

تصور کنید حجم غبار بسیار زیادی از 10 دستگاه نجاری بطور همزمان وارد فن دستگاه شود، در این حالت بخشی از ذرات بسیار ریز میکرونی به داخل موتور و بلبورینگ ورود می کند و عمر بلبورینگ را کاهش می دهد، از طرفی بخشی از غبار درشت تر به پروانه برخورد کرده و پروانه دستگاه را از حالت بالانس خارج می کند که این امر در دراز مدت باعث لرزش فن می شود و در نهایت به موتور آسیب می رساند. در نهایت حجم زیاد غبار باعث می شود سرعت حرکت موتور کاهش یابد که به نسبت قدرت مکش دستگاه نیز کاهش می یابد.

در سیستم فشار منفی مکنده هواپاد کلیه غبار وارد شده ابتدا فیلتر و سپس تخلیه می شوند و در نهایت هوای پاک از داخل فن دستگاه عبور می کند. در این حالت با حفظ مکش بیشتر، هزینه تعمیر نگهداری موتور، بلبورینگ و پروانه کاهش می یابد.

 1. سیستم تمیزکاری اتوماتیک فیلترها جهت جلوگیری از افت مکش

مهمتر از قدرت مکش هر مکنده، ثبات مکش است. یک مکنده مرکزی چوب ممکن است در ابتدا از قدرت مکش بسیار بالایی برخوردار باشد اما پس از چند هفته استفاده، دچار افت مکش شدیدی می شود و مکش آن تا یک سوم مکش اولیه کاهش می یابد. دلیل آن وجود یک لایه ضخیم غبار (کیک غبار) در پشت فیلتر ها است که اجازه خروج هوای پاک را به مکنده نمی دهد.

معمولا برای جلوگیری از این افت مکش در جت فیلتر ها از سیستم خود تمیز شونده فیلترها استفاده می شود. در برخی بصورت ویبریشن یا لرزشی فیلترها تمیز می شوند که معمولا در این روش 33% چشمه های فیلتر تمیز می شود و در روش دیگر بصورت پالس های بادی است که همانند عطسه یک باد با فشار بسیار زیاد به داخل فیلترها برخورد می کند که در این روش تا 99% چشمه‌های فیلتر تمیز می شوند.

در مکنده مرکزی چوب هواپاد از تکنولوژِی جدید پالس جت روتاری جهت تمیزکاری اتوماتیک فیلترها استفاده شده است که کلیه غبار فیلتر را با راندمان بسیار بالای 99% تمیز می کند.

 

 1. بهره ‌مندی از فیلترهای پلی استر جهت مکش بیشتر و تصفیه هوای محیط

فیلترهای  پلی استر نبافت با قابلیت هوادهی بیشتر نسبت به نمونه کیسه های پارچه ای مکنده (تار و پود) قدرت مکش بیشتری را برای دستگاه فراهم می کند. همچنین با توجه به ماهیت فیلتر بودن، باعث تصفیه هوای محیط کارگاه می شوند. این در حالی است که نمونه های پارچه های مکنده در ظاهر به جای فیلتر استفاده می شود اما در عمل همانند یک پارچه تار و پود عمل می کنند و بخش زیادی از غبار ریز را به محیط بر می گردانند.

4 min 4

 

سیستم تخلیه اتوماتیک غبار

 1. تخلیه در حین کار بدون خاموش کردن دستگاه

در دستگاه های مکنده معمولا زمان زیادی را پرسنل به تعویض کیسه ها اختصاص می دهند که این امر نه تنها وقت زیادی از نیروی انسانی می گیرد بلکه در زمان تخلیه میبایست دستگاه مکنده خاموش شود به این معنی که خط تولید میبایست یرای مدتی متوقف شود.

در دستگاه مکنده مرکزی چوب هواپاد، تخلیه غبار به دوصورت انتقال اتوماتیک غبار به داخل کیسه های بزرگ جانبو و یا انتقال مستقیم غبار به داخل اتاقک از پیش ساخته انجام می شود. در هر دو حالت نیازی به خاموش کردن دستگاه مکنده نمی باشد و تخلیه در حین کار دستگاه انجام می شود. همچنین برای تخلیه نیازی به حصور نیروی کار نمی باشد. یعنی صرفه جویی در زمان نیروی کار و ماشین آلات.

2 min 4

 1. جلوگیری از انبار شدن گرده چوب و کاهش خطر آتش سوزی

کلیه غبار وارد شده به دستگاه مکنده مرکزی چوب بلافاصله توسط روتاری ولو از دستگاه خارج می شود و در کیسه های بزرگ جامبو ریخته می شود و یا مستقیما در اتاقک مجزا قرار می گیرد. این امر خطر آتش سوزی دستگاه را بطور چشمگیری کاهش می دهد. در صورت ورود یک جرقه همراه گرده چوب به داخل دستگاه، هیچ خطری متوجه دستگاه نخواهد شد و پس از سرد شدن آن از دستگاه خارج شده و خطر آتش سوزی را به همراه نخواهد داشت.

در دستگاه های مکنده، غبار چوب در داخل دستگاه جمع می شود و در هر بار مکش، گردبادی از غبار  تجمع شده وارد فیلترها می شوند  و علاوه بر کاهش مکش، طول عمر فیلترها را نیز کاهش می دهد.

مکنده مرکزی چوب هواپاد علاوه بر حفظ قدرت مکش از خطر آتش سوزی نیز جلوگیری کرده و به واسطه تخلیه روتاری، فیلترهایی با طول عمر بالایی را برای دستگاه رقم زده است.

1 min 4

 

یک فن سانتریفیوژ استاندارد

 1. ورودی قطر 60 سانتی متر جهت تعدد انشعابات

ورودی قطر 60 سانتی متری جت فیلتر سبب شده است در کانال های طولانی بیشتر از 40 متر، کمترین افت مکش ایجاد شود، همچنین می توان انشعابات فرغی بیشتری را از این دستگاه گرفت که در نتیجه تعداد دستگاه های بیشتری را پشتیبانی می کند.

 

5 min 3

 1. مجهز به اینوتر جهت بهینه ساز مصرف برق

نقطه استارت الکتروموتورهای بزرگتر از 30 اسب بخار جریان اولیه بسیار بالایی را از برق اصلی می گیرد که این جریان سایر ماشین آلات کارگاه را تحت تاثیر خود قرار می دهد. وجود اینورتر باعث می شود دستگاه بدون رسیدن به نقطه پیک جریان شروع به کار کند و در مصرف برق صرفه جویی کند

4 min 4

 1. پروانه مخروطی بک وارد طرح آلمان

پروانه مخروطی یا پروانه های فشار بالا به واسطه مخروطی بودن از قدرت فشار تقریبا دوبرابری نسبت به سایر پروانه ها بهره مند هستند. پره های این پروانه به شکل منحنی موافق باد (بک وارد) طراحی شده اند که باعث شده است صدای دستگاه را به شکل چشمگیری کاهش دهد.

پروانه های مخروطی بک وارد مکنده های هواپاد در سه مرحله بالانس دستی، استاتیک و داینامیک می شوند تا هر گونه لرزشی را حذف کنند. همچنین جنس این پروانه ها از فولاد و با نافی چدنی است که گارنتی ده ساله را یدک می کشد.

 

سایر امکانات اضافی

 • کنترل هوشمند ورودی هر دستگاه

با فعال شدن هر یک از ماشین آلات، ورودی مکش همان دستگاه فعال می شود. بطور مثال اگر از 20 دستگاه نجاری تنها سه دستگاه روشن شود، تنها ورودی مکنده 3 دستگاه فعال شده و قدرت دستگاه مکنده مرکزی به اندازه سه دستگاه تنظیم می شود تا در مصرف برق صرفه جویی کند.

 • مجهز به عیب یاب اتوماتیک

دستگاه مکنده مرکزی مجهز به کنترل هوشمند plc می باشد که همانند یک عیب یاب اتوماتیک عمل کرده و قبل از بروز هر مشکلی تلاش برای حل آن می کند. در زمان کثیف شدن فیلترها عمل اتوماتیک پالسینگ انجام می شود و در صورت نیاز به تعویض فیلترها، دستگاه آلارم می دهد.

چرا باید مکنده مرکزی چوب هواپاد را خرید کنید!

>> خرید مستقیم و بدون واسطه از کارخانه

>> بیش از ده ها دستگاه فعال در سرتاسر ایران

>> 99% میزان رضایت مشتری از دستگاه

>> 24 ماه گارانتی بی قید و شرط دستگاه مکنده

>> دسترسی راحت به فروشگاه اینترنتی لوازم مصرفی

 • ما چندین سال همکاری خوب با ده ها کارخانه معروف فولاد، نیروگاه های حرارتی برقی، کارخانه های سیمان، کارخانه شیمیایی و تامین قطعات دیگر داریم.

 

Upload Image...