غبارگیر صنعتی: ضرورتی برای ایمنی و محیط زیست در صنایع شیمیایی

غبارگیر صنعتی در صنایع شیمیایی هواپاد

تولیدات مواد شیمیایی خطرات جدی را به همراه دارد. صنایع مرتبط با مواد شیمیایی آلاینده های خطرناکی دارند که برای محیط زیست و انسان مضر می باشد. برخی از این آلاینده ها به صورت گرد و غبار ظاهر می شوند در چنین شرایطی استفاده از غبارگیر صنعتی در صنایع شیمیایی یک راه حل مناسب می باشد.

مواد شیمیایی از نظر ساختاری و میزان آسیب زایی متفاوت هستند بنابراین بدیهی است تا ما برای جمع آوری این گرد و غبارها از سیستم های متفاوت استفاده کنیم. در این مقاله به غبارگیرهای صنعتی و لزوم استفاده از آن ها در صنایع شیمیایی می پردازیم.

 

 

برای خرید با کارشناس فروش ما در تماس باشید :9106450087 

 

 

غبارگیر صنعتی در صنایع شیمیایی: جمع آوری گرد و غبار شیمیایی Industrial dust collector in chemical industry 2

جمع آوری گرد و غبار و استخراج گرد و غبار یکی از کارهای مهم در جهت بالا بردن ایمنی و سلامت محیط کاری می باشد. استفاده از غبارگیر صنعتی در صنایع شیمیایی تا حد زیادی می تواند سلامت اپراتور را حفظ کند.

نصب یک سیستم فیلتراسیون صنعتی برای حذف گرد و غبار عملکرد تجهیزات را تضمین می کند و روند تولید محصولات را بهبود می بخشد.برای جمع آوری گرد و غبار می توان از سیستم تمیز کردن خودکار، جاروبرقی گرد و غبار و یا جمع آوری گرد و غبار در یک درام یا کیسه بزرگ استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: غبارگیر صنعتی در صنایع معدنی

چرا جمع آوری گرد و غبار در صنایع شیمیایی مهم است؟

افرادی که در صنایع شیمیایی مشغول به کار هستند به دلیل ماهیت کاری که دارند بیشتر در برابر مواد سمی قرار می گیرند. هر اندازه این ذرات کوچک تر باشد احتمال ورود به بافت های بدن بیشتر می شود. در کارخانه های شیمیایی عناصر مختلفی وجود دارد.

عناصر فلزی مانند کادمیوم می تواند آسیب های جدی به سیستم عصبی، گوارشی و تولید مثل وارد کند. کادمیوم حتی اگر در غلظت پایین نیز وجود داشته باشد می تواند صدمات زیادی به بدن وارد کند. در کنار کادمیوم عناصر خنثی مانند سیلیس نیز می تواند آسیب زا باشد.

اگر افراد در معرض غلظت مناسبی از این مواد قرار بگیرند احتمال اینکه در ریه تجمع کنند بالا می رود. از این رو جمع آوری این ذرات اهمیت زیادی دارد. استانداردهای بهداشت محیط کاری مدیران را ملزم می کند تا از ورود این آلاینده ها به محیط جلوگیری کنند.

بیشتر بخوانید: غبارگیر صنعتی در صنایع شیشه و سفال

احتراق به وسیله غبارهای صنایع شیمیایی

همان طور که اشاره شد در صنایع شیمیایی مواد مختلفی با خاصیت های گوناگون استفاده می شود. ذرات معلق این مواد باعث می شود تا خطر آتش سوزی و احتراق بالا برود. هنگامی که یک گرد و غبار قابل اشتعال در غلظت مناسب قرار بگیرد و با اکسیژن جمع شود می تواند توسط یک جرقه کوچک، سیگار، یاتاقان چرخ داغ و یا هر نوع منبعی که باعث جرقه شود مشتعل شود و آتش سوزی رخ دهد.

مواد شیمیایی که حتی به شکل گرد و غبار می توانند باعث آتش سوزی و انفجار شوند شامل: اسید اسکوربیک، استات کلسیم، دکسترین، لاکتوز، آسکوربات سدیم می شوند. اگر انفجار گرد و غبار به اندازه ای قدرتمند باشد می تواند خسارت زیادی به پرسنل کارخانه و حتی تجهیزات و ماشین آلات وارد کند. استفاده از غبارگیر صنعتی در صنایع شیمیایی باعث بالا رفتن ایمنی محیط کار می شود.

بیشتر بخوانید: غبارگیر صنعتی در صنایع کاغذ و محصولات

مزایای استفاده از غبارگیر صنعتی در صنایع شیمیایی

Industrial dust collector in chemical industry 3

استفاده از غبارگیرهای صنعتی مزیت های زیر را به دنبال دارد:
• کاهش خطر آتش سوزی و انفجار گرد و غبار
• افزایش ایمنی و دید بهتر در محل کار
• جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع در محیط کار
• کاهش هزینه های نگهداری و نظافت سایت
• کاهش اصطکاک تجهیزات به وسیله مواد شیمیایی و در نتیجه صرفه جویی در هزینه ها
• کاهش ضایعات مواد با ارزش
• ایجاد محل کار سالم و پاک برای کارکنان

انواع غبارگیر صنعتی:

غبارگیرهای صنعتی به 5 دسته اصلی تقسیم می شوند:
1. جداکننده های اینرسی
2. فیلترهای پارچه ای یا بگ فیلترها
3. اسکرابر مرطوب
4. جمع کننده های واحد
5. رسوب دهنده های الکترواستاتیک

بیشتر بخوانید: غبارگیر صنعتی صنایع پلاستیک و لاستیک

نکات مهم در خرید غبارگیر صنعتی در صنایع شیمیایی

اگر به دنبال خرید غبارگیر صنعتی در صنایع شیمیایی هستید قبل از خرید بهتر است ماهیت مواد شیمیایی که استفاده می کنید و ویژگی های آن را استخراج کنید. با توجه به نوع مواد سیستم جمع آوری گرد و غبار مناسبی را انتخاب کنید. به اندازه فضای کارگاه و محیطی که قرار است پاکسازی کنید توجه کنید؛ متناسب با بزرگی و یا کوچکی محیط سیستم غبارگیر مناسبی تهیه کنید. به این توجه کنید که آیا سیستم جمع آوری گرد و غبار شما به صورت مداوم قرار است کار کند یا به صورت مقطعی؛ با توجه به این موضوع دستگاه مناسبی را خریداری کنید.
از آنجایی که تنوع محصولی سیستم های غبارگیر صنعتی بالا است و ما شاهد برندهای متفاوتی از آن در بازار هستیم حتما در هنگام خرید از یک فروشگاه معتبر خریداری کنید.

بیشتر بخوانید:غبارگیر صنعتی در صنایع پتروشیمی

 

 

 

برای خرید با کارشناس فروش ما در تماس باشید :9106450087 

 

 

از کجا یک سیستم غبارگیر صنعتی بخریم؟

اگر می خواهید محیط کاری خود را از هر آلاینده ای پاک کنید حتما به دنبال خرید غبارگیر صنعتی در صنایع شیمیایی باشید و با این کار هم ایمنی صنعت خود را بالا ببرید و هم سلامت پرسنل کارگاه را تامین کنید. قیمت غبارگیرهای صنعتی کمی گران است بنابراین شاید پیدا کردن یک فروشگاه معتبر که بتواند تمام نیازهای ما را پوشش بدهد و محصولات خود را با قیمت مناسب به فروش برساند سخت باشد. نگران نباشید!
مجموعه هواپاد معتبرترین فروشگاه فروش غبارگیر صنعتی در صنایع شیمیایی می باشد که تنوع بالایی از سیستم های جمع آوری گرد و غبار را ارائه می دهد. محصولات هواپاد را می توانید با قیمت مناسب و در سریع ترین زمان خریداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!