مکنده نجاری گرد و غبار نخرید! البته قبل از خواندن این مقاله

با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه‌هایی به بازار آمده‌اند که در کمترین زمان ممکن بخش بزرگی از کار را انجام می‌دهند. یکی از این دستگاه‌ها که توسط صنایع و کارگاه‌ها مورد استقبال قرار گرفته، دستگاه مکنده نجاری است. به دستگاه مکنده نجاری، دستگاه مکنده گرد و غبار هم گفته می‌شود که با قدرت مکش تنظیم شده، به جمع آوری گرد و خاک، براده‌ها و غبارها می‌پردازد.

مکنده نجاری یا گرد و غبار چیست؟

در بعضی از کارگاه‌ها حین انجام کار مقدار زیادی غبار وارد هوا می‌شود که پس از آن می‌تواند به سیستم بینایی، ریوی و تنفسی آسیب برسانند و همچنین محیط را کثیف و آلوده کنند. یکی از مشتریان پر و پا قرص دستگاه‌های مکنده، کارگاه‌های نجاری و صنعت هستند که با چالش خاک، غبار و براده‌ها مواجه هستند به همین دلیل چنین دستگاهی مکنده نجاری یا گرد و غبار نامیده شده است.

مکنده نجاری در چه مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

با شنیدن نام مکنده نجاری چنین تصور می‌شود که  فقطدر صنایع و کارگاه‌های چوب از آن استفاده می‌شود، در حالی که صنایع دیگری هم وجود دارند که برای رهایی از غبارهای به وجود آمده از مکنده نجاری استفاده می‌کنند، از جمله:
• صنایع غذایی
• صنایع پلاستیک
• صنایع ساختمانی
استفاده از مکنده گرد و غبار باعث می‌شود ذراتی که در هوا معلق می‌مانند پیش از آسیب به سلامت افراد شاغل در صنایع و اطرافیان در یک مخزن جمع شده تا راندمان کار بالا رفته و کیفیت کار افزایش یابد.
 استفاده از مکنده نجاری درچه مکانهایی
بیشتر بدانید : دستگاه مکنده چیست ؟

انواع مکنده نجاری

مکنده‌های نجاری مدل‌های مختلفی دارند که هر یک از آن‌ها از نظر توان و حجم مکش با یکدیگر متفاوت هستند. مکنده‌های صنعتی، کارگاهی و مرکزی جزو پر کاربردترین و البته معروف‌ترین نوع مکنده‌های نجاری هستند. انواع سیستم‌های مکنده گرد و غبار شامل موارد زیر هستند:

مکنده‌های تراشه یا گرد و غبار بزرگ

مکنده‌های گرد و غبار درشت برای استخراج گرد و غبارهای درشت و تراشه‌ها طراحی شده‌اند که نیاز به یک کیسه فیلتر بزرگ و مقاوم دارند.

مکنده‌های گرد و غبار ریز

ذرات غبار بسیار ریز در حد چند میلی متر یا حتی کوچکتر از آن توسط فیلتراسیون مکنده‌های گردو غبار ریز جمع آوری می‌شوند.

مکنده های گرد و غبار بر پایه خلا

مکنده‌های ساخته شده بر پایه خلا طوری هستند که با افزایش فشار خلا، حجم هوای عبوری از دستگاه کاهش می‌یابد.

مکنده‌های گرد و غبار پورتابل

مکنده‌های گرد و غبار پورتابل سبک و قابل حمل هستند که بعضی از انواع آن‌ها قابلیت شارژ کردن را دارند. به دلیل حجم کم کیسه جمع آوری کننده مکنده‌های پورتابل، از آن‌ها در صنایع و کارگاه‌های بزرگ استفاده نمی‌شود.

مکنده‌های گرد و غبار تک قلو

در ساختار مکنده‌های تک قلو از یک کیسه مخزن استفاده شده است که با توجه به فضای ذخیره سازی کم برای کارگاه‌های کوچک مناسب است.

مکنده‌های گرد و غبار دو قلو

مکنده‌های نجاری گرد و غبار دو قلو دارای دو کیسه مخزن هستند که نسبت به نوع تکی فضای ذخیره سازی بیشتری دارند.

مکنده‌های گرد و غبار سه قلو

مکنده‌های نجاری و گرد و غبار سه قلو کیسه مخزن سه گانه داشته که که فضای ذخیره سازی، قدرت و مکش آن نسبت به تک و قلو بسیار بیشتر است.

در خرید مکنده نجاری به چه نکاتی باید توجه کرد؟

انواع مختلف مکنده‌های گرد و غبار از طریق لوله‌ای مخصوص به دستگاه برش یا رنده کاری وصل شده که با قدرت مکش هرگونه ضایعات و آلاینده را درون خود کشیده و مانع از پخش شدن آن‌ها در هوا می‌شوند. مکنده‌های نجاری با توجه به نیاز کارگاه، حجم تولید ضایعات، متراژ فضا و … انتخاب و خریداری می‌شوند.
بنابراین از قبل باید تمامی عوامل را در نظر گرفت. ممکن است نیاز باشد از مکنده برای جمع کردن تراشه‌ها یا گرد و غبار‌های درشت استفاده کرد یا اینکه قابلیت جا به جایی را داشته باشند، بنابراین انتخاب یک مکنده خوب از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت است.
مکنده‌ها از اجزا و بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که هر یک از آن‌ها وظایف خاصی را انجام می‌دهند، از جمله:
• بدنه
• موتور
• سیستم فیلتر
• لوله‌های خرطومی و هدایتگر
• مخزن و کیسه‌های جمع آوری کننده و دفع گرد و غبار
برای خرید یک مکنده نجاری ایده آل می‌بایست از کیفیت قطعات به کار رفته در ساخت دستگاه مطمئن شد. مکنده نجاری باید قادر باشد در مدت طولانی کار کند و پاکسازی را در کمترین زمان ممکن انجام دهد درنتیجه ضمانت تست محصول و داشتن خدمات پس از فروش بسیار مهم است.
در خرید مکنده نجاری به چه نکاتی باید توجه کرد

بیشتر بخوانید :نکات مهم هنگام خرید مکنده کارگاهی 

قیمت دستگاه مکنده نجاری (مکنده ام دی اف)

دستگاه‌های مکنده نجاری موجود در بازار قیمت‌های بسیار متفاوتی با یکدیگر دارند. المان‌های به کار رفته در ساخت دستگاه مکنده نجاری از نظر کیفیت، جنس و تعداد با یکدیگر متفاوت هستند که هر کدام به تنهایی باعث تصویب قیمت نهایی دستگاه می‌شوند.
عوامل موثر بر دستگاه مکنده ام دی اف عبارتند از:
• میزان در دسترس بودن لوازم جانبی
• توان مصرفی (قدرت مکنده)
• حداکثر ظرفیت مخزن
• قطعات و تجهیزات
• تعداد مخزن
• منبع تغذیه
• برند
برای کسب اطلاعات دقیق درمورد دستگاه های مکنده  و قیمت آن  از فروشگاه آنالاین هواپاد دیدن فرمایید .
قیمت دستگاه مکنده نجاری (مکنده ام دی اف)

معرفی لوازم جانبی مکنده نجاری

مکنده‌های نجاری با حذف تراشه‌ها، سلامت کارکنان و امنیت دستگاه‌ها را تضمین می‌کنند که باعث افزایش کیفیت کار و بالا رفتن بازدهی فعالیت پرسنل می‌شود. مکنده‌های نجاری باعث ایمنی محیط همراه با کاهش خطر آتش سوزی و انفجار می‌شوند که پس از مدتی کارکرد در صورت ضرورت نیاز به تعویض قطعات دارند. انواع لوازم جانبی مکنده نجاری عبارتند از هر چیزی که بتوان پس از مدتی آن‌ها را تعویض و جایگزین کرد، از جمله:
• کیسه پلاستیک یا پارچه‌ای جمع آوری گرد و غبار
• بست فلزی فیلتر مکنده
• لوله خرطومی
• مبدل مکنده
• …
کلام آخر
از دستگاه‌های مکنده نجاری در کارگاه‌های بزرگ و کوچک و صنایع می‌توان استفاده کرد تا با پاکسازی محیط از ذرات و جمع آوری کردن آن‌ها در فضایی مناسب و ایمن باعث به وجود آمدن محیط کار سالم شود. بهترین دستگاه‌های مکنده توسط برند هواپاد، شرکت آوش ماشین تولید می‌شود که با داشتن کیفیت بی نظیر و خدمات پس از فروش بی مانند، فراتر از انتظار مصرف کننده ظاهر شده است. مکنده نجاری پرقدرت و کم صدا را از هواپاد بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!