راهنمایی در خرید مکنده کارگاهی

خرید مکنده کارگاهی

رعایت برخی از نکات در زمان خرید محصولات صنعتی بسیار مهم بوده و از وقوع حوادث در انجام کار جلوگیری می کند. با ما همراه باشید تا نکات مهم در زمان خرید مکنده کارگاهی را مورد بررسی قرار دهیم.

مکنده های کارگاهی بیشتر در صنایع چوب بری، کابینت سازی و غیره استفاده شده و بیشتر با گرد و غبار، خاک اره، ضایعات چوب و غیره سر و کار دارد. مکنده کارگاهی تمام ضایعات چوب را جمع آوری می کند. ضایعات چوب توسط جریان هوا مکیده شده و با استفاده از لوله دستگاه به مخزن انتقال داده می شود. پس از پر شدن، مخزن دستگاه را باید خالی نمایید.

فیلتراسیون دستگاه مکنده کارگاهی

با توجه به اینکه در مکنده های کارگاهی با گرد و غبار سروکار داریم، برای جمع آوری اشیاء ریز استفاده از فیلتر مناسب بسیار ضروری است. سیستم های مکنده و گرد و غبار بر اساس عملکرد فیلتر مقایسه می شود و فیلتر های اسکراب مرطوب، رسوب گر های الکترواستاتیک، فیلترهای پارچه ای، جدا کننده های اینرسی از جمله فیلتر های محبوب در مکنده های کارگاهی محسوب می شود.

فیلتراسیون دستگاه مکنده کارگاهی

بیشتر بدانید مکنده کارگاهی چیست ؟

جمع آوری خاک اره

برای جمع آوری خاک اره دو روش پیش رو دارید. در روش اول بلافاصله پس از برشکاری به جمع آوری خاک اره می پردازید تا از ورود مواد چوبی به مجرای تنفسی دستگاه ها جلوگیری شود. با اتصال جاروبرقی به اره چوب بری می توانید بدون پخش خاک اره آن ها را جمع آوری نمایید. روش دوم تمیز کاری پس از استفاده روزانه بوده که پیشنهاد نمی شود. بهتر همزمان از اره چوبی و مکنده کارگاهی استفاده نمایید.

توجه به بدنه دستگاه

خرید مکنده صنعتی با بدنه مقاوم به نوع کارکرد شما بستگی دارد. اگر با مواد اشتعال زا و خطرناک سر و کار دارید، حتما از جارو برقی های ضد انفجار خریداری نمایید. اگر با مواد سنگی و سخت سر و کار دارید، امکان آسیب رسیدن به بدنه دستگاه وجود دارد. سعی کنید از بدنه های فلزی مقاوم خریداری نمایید. وزن سنگین دستگاه باعث جابجایی سخت دستگاه مکنده صنعتی می شود. پس دستگاهی را انتخاب کنید که دارای بدنه مقاوم ضد زنگ بوده که قابلیت حمل آسان و امکان مانور پذیری بالا در شرایط سختی باشد.

 

همچنین بخوانید: دستگاه مکنده صنعتی در محیط صنعتی

 

توجه به نکات مهم در زمان خرید مکنده کارگاهی و صنعتی

تمام این موارد جزء اصول اولیه برای خرید دستگاه مکنده صنعتی است. پس در زمان خرید پیشنهاد می کنیم موارد بررسی شده را در نظر داشته باشید. برای ثبت سفارش، خرید محصولات مکنده صنعتی و سایر محصولات صنعتی به فروشگاه آنلاین  هواپاد مراجعه نمایید.

مزیت استفاده از مکنده کارگاهی

وجود مکنده و یا جاروبرقی کارگاهی صنعتی برای کارگاه های چوب بری و نجاری بسیار ضروری بوده تا ذرات و براده های بریده شده، جمع‌ آوری شود. در نتیجه باعث نظافت محیط کار می شود. اگر بدون تمیزکاری و نظافت، قطعه چوب مورد نظر نصب شود، پس از مدتی باعث لقی چوب شده و افت کیفیت محصول را در پی دارد. نجار محترم باید به صورت دوره ای پس از برش کاری، محیط کار خود را تمیز کرده و  استفاده از مکنده های گرد و غبار کارگاهی بهترین گزینه است. پس از کار می تواند براده های چوب را جمع‌ آوری و دفع نماید.

مزیت استفاده از مکنده کارگاهی

انواع مخزن مکنده کارگاهی

مکنده های کارگاهی یا گرد و غبار با توجه به نوع نیاز شما فروخته می شود و دارای قدرت مختلفی است. قدرت مکنده های کارگاهی در مقابل مکنده های صنعتی و شیمیایی کمتر بوده و در نهایت فضای ذخیره سازی کمترین را نیز برخوردار است. برای این کار می توانید از مکنده های گرد و غبار دو قلو یا سه قلو استفاده نمایید که به جای یک کیسه مخزن، از دو کیسه استفاده شده و به مراتب مکنده های دوقلو قدرت بیشتری از مکنده های ساده تر دارند.

مکنده های سه قلو نیز جزء دستگاهه ای بزرگ تر صنعت نجاری بوده و دارای قدرت موتور و مکش بالا تری است. به مراتب مکنده سه قلو دارای مخزن بزرگ تری بوده و در صنایع بزرگ تر کاربرد دارد. این دستگاه ها دارای سه مخزن جمع آوری زباله بوده و فضای بیشتری نسبت به دو مدل قبلی دارد.

کلام آخر

امروز موضوع بحث ما در مورد نکات مهم در زمان خرید مکنده کارگاهی بوده و پیشنهاد می کنیم در زمان خرید حتما موارد گفته شده را در نظر داشته باشید. برای اطلاع از قیمت های روز مکنده کارگاهی و صنعتی به سایت هواپاد مراجعه کرده و در نهایت می توانید سفارش مورد نظر را ثبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!