کاربردهای مکنده

تجهیزات مورد نیاز برای کار با مکنده مرکزی صنعتی

از مهم ترین کاربردهای مکنده می توان به جمع آوری ضایعاتی که از فرایندهای صافکاری، برش پلاستیک، جوشکاری یا تراشکاری، برش چوب یا فرآیندهای شیمیایی مانند کابینت سازی، تعمیرات اتومبیل و غیره حاصل می شود اشاره کرد. مکنده های صنعتی بگونه ای تولید شده اند که به راحتی می توانند مواد پودری یا مواد سمی و مواد ریز را با قدرت و سرعت بسیار بالا پاکسازی کنند.

جاروبرقی های صنعتی

جاروبرقی های صنعتی قادر اند مواد درشت و سنگین را با مکش بالا در شکاف ها و گوشه های کارگاه ها و کارخانه ها را نظافت کنند.  چون با استفاده از قطعات با کیفیت تولید شده اند، در شرایط سخت می توان از آن ها استفاده کرد. همچنین این محصولات دوام مناسبی دارند . این دستگاه دارای سیستم فیلتراسیون قدرتمند است. علاوه بر آن صدای بسیار پایینی دارد. با استفاده از دستگاه مکنده صنعتی می توانید، در زمان صرفه جویی کنید، و تمام ذرات ریز و درشت را در زمان کم جمع آوری کنید. دستگاه جاروبرقی صنعتی مقاومت بسیار بالایی دارد.

کابرد های مکنده
کاربردهای مکنده صنعتی در کارخانه های سیمان

کارخانه های سیمان یکی از مکان هایی است، که در آن از جاروبرقی صنعتی استفاده می شود. کاربردهای مکنده در کارخانه های سیمان بسیار زیاد است، زیرا در کارخانه های سیمان آلودگی هایی وجود دارد، که سبب ایجاد خطرات برای کارمندان این حوزه و مشکلاتی برای خط تولید مانند خراب شدن دستگاه می شود. در این مواقع  باید با استفاده از یک دستگاه قدرتمند سطوح کارخانه تمیز شود. برای جلوگیری از خطرات زیست محیطی و افزایش کیفیت نظافت از دستگاه های مکنده صنعتی استفاده می شود. برای نظافت خط تولید، جمع آوری مواد استفاده شده و انتقال آن جمع آوری مواد موجود در محوطه ها و انبار ها و غیره از دستگاه جاروبرقی صنعتی استفاده می شود. لذا این دستگاه در صنایع سیمان برای از بین رفتن مشکلات و خسارت مالی کاربرد مهمی دارد.

کاربرد های مکنده
دستگاه مکنده صنایع غذایی

از مکان های دیگری که دستگاه جاروبرقی صنعتی در آن استفاده می شود، صنایع غذایی است. در صنایع غذایی که موادی مانند شکر تولید می شود، غباری که از تولید آن ها در محیط پخش می شود برای کارکنان این بخش هستند، خطرناک است. این غبار می تواند باعث بروز آلودگی ها و بیماری ها شود. البته خطرات مالی جبران ناپذیری و هم برای کارخانه تولیدی دارد.
از جاروبرقی صنعتی برای نظافت و پاکسازی محیط از مواد و ضایعات و گرد و غبار ها و صرفه جویی در هزینه استفاده می شود. از کاربردهای مکنده می توان به محیطی امن اشاره کرد، لذا استفاده از این دستگاه سبب امنیت در محیط کار و از بین بردن مشکلات و خسارت های مالی می شود. به همین دلیل در صنایع غذایی از دستگاه جاروبرقی صنعتی پیشرفته استفاده می شود. جاروبرقی صنعتی  قدرت و سرعت مکش بالایی دارد. با توجه به این ویژگی مکنده های صنعتی می توانند تمام گرد و غبار ها و آلودگی های سطوح را در کمترین زمان از بین ببرند.

کاربردهای مکنده صنعتی در صنایع داروسازی

در صنایع داروسازی گردو غبار ها و آلودگی های بسیار زیادی وجود دارد. اگر این آلودگی ها از بین نرود اثر منفی بر روی سلامت کارکنان این بخش و کیفیت محصولات تولیدی می گذارد. گرد و غباری که در این بخش وجود دارد می توانند موجب ایجاد بیماری های تنفسی در کارکنان شوند. امروزه برای ایجاد فضای کاری امن و بهداشتی از جاروبرقی صنعتی پیشرفته برای از بین بردن و جمع آوری گرد و غبار آب و مواد پودری و سمی استفاده می شود تا این مواد در صنایع باقی نماند و سبب ایجاد مشکلات و خسارت های مالی زیادی نشوند.
کاربردهای مکنده در صنایع داروسازی بسیار زیاد است.  این مکنده ها قادر هستند تمامی مواد پودری و سمی را از خط تولید پاکسازی کنند و خط تولید از مواد پودری و سمی نمایند.

کاربردهای مکنده
سخن پایانی

پیشرفت جامعه و پیشرفت خطوط تولید آلودگی های محیطی افزایش یافته است. تجهیزات نظافتی مانند جاروبرقی صنعتی برای از بین بردن آلودگی های محیطی تولید شده است. کاربردهای مکنده در بسیاری از صنایع های تولیدی زیاد است. دستگاه های جاروبرقی صنعتی با محیط زیست سازگار هستند، و مجهز به موتور پرقدرت می باشند. جاروبرقی صنعتی قیمتی کاملاً مقرون به صرفه دارد. اما عملکرد آن بی نظیر است. جاروبرقی صنعتی انواع مختلفی دارد. این محصول در مدل های جاروبرقی مرکزی، جارو برقی کامیونی و غیر تولید شده اند. از نظر قدرت موتور و سرعت و قدرت مکش، ابعاد و اندازه با هم متفاوت هستند، و در صنایع مختلفی کاربرد دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!