هر آنچه که باید درمورد مکنده صنعتی استاندارد بدانید

مکنده استاندارد صنعتی هواپاد

مکنده های صنعتی دارای علامت استاندارد جهانی و ایرانی بوده است . سعی کنید محصولی را خریداری نمایید که تمام استاندارد های لازم رعایت شده باشد. در ادامه همراه ما باشید تا  ویژگی های مکنده استاندارد صنعتی را بررسی نماییم.

ویژگی مکنده های صنعتی استاندار

  • ظرفیت مکنده

مکنده استاندارد صنعتی دارای ظرفیت‌های مختلفی بوده و به صورت متحرک و یا ثابت مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما موارد مختلفی نظیر موتور دستگاه و قدرت مکش را نیز در نظر داشته باشید. امروز برای آشنایی شما با دستگاه مکنده صنعتی اجزای مختلف این دستگاه را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهیم تا شما خریدی آسان متناسب با نیاز خود داشته باشیم.

  •  قدرت و سرعت مکش

سرعت مکش بسیار مهم بوده و از عوامل مهم تاثیرگذار بر کیفیت دستگاه مکنده استاندارد صنعتی است. موارد دیگری نیز مانند نوع فیلتر و مفصل ها نیز مهم بوده ولی در وهله اول حتماً سرعت مکش را مورد ارزیابی قرار دهید. پس از سرعت مکش قدرت مکش مهم بوده که هرچه قدرت دستگاه بیشتر باشد، می تواند ضایعات سنگین تر و غیر قابل دسترسی را جمع آوری نماید. با استفاده از قدرت مکنده ها، تمام آلودگی ها و ضایعات را در داخل مخزن جمع آوری می نماید.

اهمیت قدرت و سرعت مکش در دستگاه مکنده استاندارد

  • قدرت و توان مو تور

مکنده استاندارد صنعتی بر اساس توان موتور دستگاه از همدیگر متمایز می شود. موتور های پر قدرت برای محیط های بسیار بزرگ کاربرد داشته و هرچه سرعت و قدرت مکش بیشتر باشد، موتور دستگاه نیز بزرگ تر و پر قدرت است. در زمان خرید سعی کنید دستگاهی را انتخاب کنید که از لحاظ مصرف انرژی بهینه بوده و قدرت و سرعت مکش مورد نیاز شما را داشته باشد.

عملکرد مفید مکنده استاندارد صنعتی

امروزه در تمام صنایع و کارخانجات از مکنده های صنعتی استفاده شده و رفته رفته ضرورت استفاده آن بیشتر می شود. برای افزایش بهداشت محیط و مبارزه با آلودگی های محیطی بهتر است از مکنده استاندارد صنعتی استفاده نمایید. این دستگاه باعث کارایی بهتره تجهیزات صنعتی شده و از ورود حشرات به کارخانجات مواد غذایی جلوگیری می نماید. اگر دارای کارگاه های کوچک صنعتی هستید، می توانید از مکنده های متحرک خریداری نمایید که قدرت مکش و موتور قابل قبولی دارد.

انواع مکنده های  صنعتی

مکنده ها بر حسب کاربرد آنها به سه نوع مکنده قابل حمل و متحرک، مکنده ثابت یا مرکزی و مکنده کامیونی تقسیم‌ بندی می‌شود.

مکنده های قابل حمل  : مانند جاروبرقی قدرتمند بوده و امکان استفاده آسان آن در تمام تولیدی ها و اماکن تجاری تفریحی وجود دارد.

دستگاه مکنده مرکزی  : به صورت ثابت استفاده شده و می توان با استفاده از لوله های خرطومی به آسانی به قسمت های مختلف کارگاه کانال کشی نموده و از دستگاه استفاده نمایید.

پس از پرشدن مخزن به آسانی قابل تخلیه طراحی شده است.

مکنده های کامیونی  : بیشتر در معابر شهری مورد استفاده قرار گرفته ، برای پاک کردن برگ و آلودگی های شهری مورد استفاده قرار می گیرد. مکنده های کامیونی قدرت بسیار بالایی در جمع‌ آوری آلودگی ها داشته و در صورت نیاز می توانید خریداری نمایید.

مکنده استاندارد صنعتی

نکات مهم در زمان خرید دستگاه

  1. قدرت موتور
  2.  سرعت و قدرت مکش
  3. ابعاد دستگاه
  4.  مصرف انرژی امکان کارگر کار کرده بدون توقف
  5. نوع مصرف دستگاه

از جمله موارد مهم در زمان خرید مکنده استاندارد صنعتی محسوب می شود.

حتماً موارد مختلفی را قبل از خرید در نظر داشته باشید که ابعاد کارگاه مورد نظر شما می تواند در زمان خرید مکنده استاندارد صنعتی مناسب باشد.

بررسی فیلترهای دستگاه مکنده

فیلتر جامد و خشک :فیلترهای دستگاه نیز دارای تقسیم‌ بندی مختلفی بوده که اگر کار شما با مواد خشک یا ریزگرد ها و گرد وخاک است، از فیلتر های جامد و خشک استفاده نمایید.

 

فیلتر اخنصاصی : اما اگر می خواهید  برای جمع آوری مواد مایع روغنی و شیمیایی استفاده نمایید، فیلتر های اختصاصی خریداری نمایید. عموما مکنده استاندارد صنعتی به شکل تک فاز برقی، سه فاز و دیزلی (گازوئیلی) خریداری می شود.

کلام آخر

به این نکته توجه نمایید که سلامتی شما بسیار مهم بوده و تمام موارد ایمنی هنگام کار را رعایت نمایید. برای اطلاعات بیشتر در مورد گارانتی محصولات و خدمات پس از فروش آن با شرکت هوا پاد و کارشناسان فروش آن در ارتباط باشید. امروز در مورد ویژگی های مکنده استاندارد صنعتی صحبت کردیم. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!