مکنده چیست؟

مکنده صنعتی

بسیاری از افراد نمی دانند که مکنده چیست و چه کاربردی دارد. در این مطلب به معرفی مکنده می پردازیم. دستگاه مکنده صنعتی در مکان های که محیط آلوده است استفاده می شود. و همانطور که از نامش پیداست آلودگی ها و گرد و غبار را از سطح محیط از بین می برد.

مسلماً مکان آلوده در صنایع و مکان های اداری و تجاری می تواند باعث به خطر افتادن کارکنان شود و بیماری های مختلفی را برای آن ها در پی داشته باشد. دستگاه مکنده صنعتی به عنوان جارو برقی صنعتی کاربرد دارد. و از آن برای تمیز کردن و نظافت مکان های صنعتی و نیمه صنعتی استفاده می شود. دستگاه مکنده صنعتی به گونه ای طراحی شده است که کیفیت بالایی دارد آلودگی ها مایع و جامد را از سطح محیط پاک می کند. دستگاه جاروبرقی صنعتی می تواند مایعات روغنی را از سطوح صنایع جمع آوری کند. به همین دلیل به عنوان یک محصول صنعتی مهم در صنایع به کار می رود.

انواع دستگاه مکنده 

در ابتدا برای معرفی باید گفت که دستگاه مکنده صنعتی قابلیت های بسیار زیادی دارد و در انواع مختلف تقسیم بندی می شود. جاروبرقی صنعتی قابلیت هایی که دارند به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که می توان به دستگاه جاروبرقی صنعتی قابل حمل اشاره کرد. این نوع دستگاه به راحتی قابل حمل است و قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی نسبت به دیگر دستگاه های صنعتی دارد.

توجه کنید دستگاه مکنده صنعتی قابل حمل محدودیت دارد و در تمام فضا ها نمی توان از آن استفاده کرد. دستگاه جاروبرقی مرکزی از دیگر انواع دستگاه جاروبرقی است و نیاز نیست این دستگاه را جا به جا کنید. از مزیت های دستگاه مکنده صنعتی می توان به تخلیه کیسه آلودگی اشاره کرد. دستگاه مکنده کامیونی می تواند با قدرت بالا محیط صنعتی و نیمه صنعتی را نظافت کند و ظرفیت بسیار بالایی دارد.

مزایای استفاده از مکنده صنعتی

در ادامه معرفی مکنده باید گفت که دستگاه های جاروبرقی صنعتی مزایای بسیار زیادی دارند. مکان های صنعتی راحتی می توانند انواع آلودگی های سنگین را جمع آوری کنند. زیرا مکش هوای آن ها بسیار زیاد است.

دستگاه مکنده صنعتی می تواند آلودگی های مایع و جامد را جمع آوری کند و علاوه بر آن قدرت مکش بسیار بالایی دارد و با سرعت در کمترین زمان می تواند تمام آلودگی ها را جمع آوری کند. ظرفیت دستگاه های جاروبرقی صنعتی بسیار بالا است. و بازده بسیار بالایی دارند. برخی از دستگاه های جاروبرقی صنعتی را می توانید جا به جا کنید.

دستگاه های مکنده صنعتی می توانند تمام آلودگی های ریز و سخت را جمع آوری کنند و چون مقاومت جاروبرقی های صنعتی بسیار بالا است از آن ها در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی استفاده می شود. دستگاه مکنده صنعتی مناسب تولید شده اند و داری مخازن هستند که در دفعات بسیار کم باید مخازن آن را تخلیه کنید.

مکنده

اجزا تشکیل دهنده مکنده صنعتی

یکی از مهمترین اجزای دستگاه های مکنده صنعتی موتور می باشد. موتور یک اجزای بسیار مهم در تمام دستگاه های صنعتی می باشد که به منظور به حرکت در آوردن تمام دستگاه های صنعتی استفاده می شود. در تولید جاروبرقی های صنعتی از موتورهای پرقدرت استفاده می کنند تا دستگاه عمر مفیدی داشته باشد و با قدرت بالا کار کند.

نقش فیلتر در دستگاه مکنده صنعتی

فیلتر از دیگر اجزای دستگاه مکنده صنعتی است. فیلتر ها می توانند آلودگی ها و گرد و غبار را جذب کنند تا سلامت کارکنان به خطر نیفتد. به این موضوع دقت کنید که فیلترهای دستگاه جاروبرقی صنعتی در انواع فیلتر خروجی و فیلتر ورودی وجود دارند. مخازن از دیگر اجزای تشکیل دهنده جاروبرقی صنعتی است که آلودگی های سخت و ریز درون مخازن نگهداری می شوند. در این مطلب به معرفی مکنده پرداختیم و گفتیم که مکنده ها اجزای مختلفی دارند.

سخن پایانی

مکنده صنعتی یا جاروبرقی صنعتی پر استفاده ترین دستگاه های صنعتی در صنایع هستند. جاروبرقی های کامیونی یکی از انواع دستگاه جاروبرقی هستند که کاربرد زیادی دارند. در متن اقدام به معرفی مکنده ها کردیم و و دانستید که جاروبرقی ها از لحاظ کاربرد ضد انفجار، جاروبرقی خاک، جاروبرقی آب و خاک سه فاز، جاروبرقی چوب، جاروبرقی آب و خاک تک فاز، هواکار و غیره تقسیم بندی می شوند . از جارو برقی های صنعتی در صنایع مختلفی برای نظافت سطوح استفاده می شود که می توان به کارخانه های شیشه سازی، کارخانه های تولید مواد، انبارداری، پتروشیمی و نساجی، صنایع چوب، شهرداری، صنایع دارویی و مواد غذایی و غیره استفاده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!