مکنده صنعتی چیست؟

مکنده صنعتی

مکنده صنعتی چیست؟ | مکنده صنعتی هوا، نوعی جاروبرقی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه قدرت مکندگی بسیار بالایی دارد و می تواند محیط های صنعتی را به راحتی تمیز کرده و بهداشت را به محیط هدیه دهد.

مکنده صنعتی در پاکیزگی و نظافت عمومی و بهداشت نقش بسیار مهمی دارد و به صورت مستقیم با سلامت و ایمنی کارکنان مرتبط می باشد. از آنجا که در صنعت های گوناگون سلامت و ایمنی کارگران بسیار مهم است لذا این محصول در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی استفاده می شود. چرا که عدم توجه به نظافت و پاکیزگی محیط ممکن است خطرات جبران ناپذیری را به بار آورد. با استفاده از این دستگاه می توانید هر گونه مایعات بخار و گردوغبار را از محیط کاری حذف کنید. دستگاه مکنده صنعتی می تواند به راحتی و با سرعت زیاد هرگونه آلودگی را از محیط محو کرده و نظافت محیط کاری را فراهم کند.

انواع مختلف دستگاه مکنده صنعتی

مکنده دارای انواع مختلفی می باشد. همانطور که در قسمت قبل در مورد مکنده صنعتی هوا اشاره کردیم این دستگاه مانند یک جاروبرقی صنعتی تشبیه می شود و میزان مکش و قدرت فیلتراسیون این دستگاه بسیار بالا بوده و ظرفیت خازن قابل توجهی دارد. همچنین اشاره کنیم که دستگاه جارو یرقی صنعتی با توجه به اینکه در کدام صنعت مورد استفاده قرار می گیرد دارای نمونه های مختلفی از لحاظ ظاهر است. چرا که جاروبرقی های صنعتی دارای دسته بندی های مختلفی مانند دستگاه های صنعتی هواکار، جاروبرقی های شهری و صنعتی، جارو برقی های صنعتی ضد انفجار، جارو برقی های صنعتی تراشه و مواد روغنی، جاروبرقی های صنعتی خاک، دستگاه های صنعتی غبارات خطرناک، جاروبرقی های صنعتی صنایع غذایی و دارویی، دستگاه های صنعتی انتقال مواد،دستگاه های صنعتی صنایع بسته بندی، دستگاه های صنعتی ایمنی و بهداشت،دستگاه های صنعتی آب و خاک همزمان و سه فاز و غیره هستند.

مکنده صنعتی

کاربردهای دستگاه مکنده صنعتی

دستگاه های مکنده، کاربرد گسترده داشته و به آنها جارو برقی های صنعتی یا جاروبرقی های نیمه صنعتی می گویند. جاروبرقی های نیمه صنعتی، محیط صنعت ها را به طور کامل پاکسازی کرده و هر گونه آلودگی را در محیط ها از بین می برد. همچنین اشاره کنیم که مکنده صنعتی هوا نقش گردگیری را در محیط داشته و با مکش بالایی که دارد انواع گرد و غبار و آلودگی را از بین می برد. این دستگاه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و نقش جداسازی مواد مایع یا مواد جامد و جداسازی هرگونه رشته های نخی و مکندگی الیاف، مواد روغنی در صنایع پتروشیمی را داشته و با توجه به کارایی آن در صنعت های مختلف دارای انواع گوناگونی است.

همچنین باید اشاره کنیم که جاروبرقی های صنعتی و نیمه صنعتی در صنایع پتروشیمی برای پاکسازی مواد روغنی و در صنایع چوب و برشکاری کاربرد دارد. به علاوه برای مکندگی کارخانجات های مختلف مانند کارخانه های سیمان و فولاد و نظافت و پاکسازی سالن ها در مکان های دیگر مانند سیلوهای گندم و پالایشگاه های نفت و گاز استفاده می شود.

اجزای مختلف دستگاه مکنده صنعتی

مکنده صنعتی هوا، اجزا و اقسام مختلفی دارد و بعضی از اجزای این دستگاه شبیه به جارو برقی خانگی می باشد اما اجزای مشابه با تخصص بیشتر و قدرت بالاتر تولید و عرضه شده اند . کیفیت از معیارهای مهم در تعیین کارایی جاروبرقی صنعتی است. جاروبرقی های صنعتی به دو دسته جاروبرقی های تجاری و نیمه صنعتی و جاروبرقی صنعتی و تخصصی تقسیم بندی می شوند. از اجزای مهم این دستگاه می توان به، انواع پمپ مانند پمپ های و ساید چنل و سانتریفیوژال، فیلتر دستگاه، مخزن دستگاه ، بدنه دستگاه ، موتور دستگاه و غیره اشاره کرد.

سخن پایانی

مکنده صنعتی هوا، نوعی جاروبرقی صنعتی بوده که در صنایع مختلف و گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. و این دستگاه به واسطه قدرت مکندگی بسیار بالایی که داشته می تواند محیط صنعتی و تجاری را به راحتی تمیز کند. دستگاه جارو برقی صنعتی دارای انواع گوناگونی است. و از انواع آن می توان به جاروبرقی های صنعتی شهری، دستگاه های صنعتی خاک، دستگاه های صنعتی تراشه و مواد روغنی، دستگاه های صنعتی غبارات خطرناک، دستگاه های صنعتی ایمنی و بهداشت، دستگاه های صنعتی صنایع غذایی و دارویی، دستگاه های صنعتی انتقال مواد، و غیره اشاره کرد. همچنین جاروبرقی های صنعتی در صنایع پتروشیمی و کارخانه و سیلوهای گندم پالایشگاه های نفت و گاز صنایع چوب و غیره اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!