استفاده از تصفیه کننده هوای صنعتی و فیلتراسیون هوا در محیط های صنعتی برای استخراج ناخالصی ها در محیط، بهبود کیفیت هوا و محافظت از سلامت کارکنان مهم است. در واقع، با استفاده از سیستم تصفیه کننده هوای صنعتی مناسب، می توانید تأسیسات و کارکنان را از دودهای خطرناک، گازها، گرد و غبار و آلاینده های موجود در هوا در امان نگه دارید. چرا که فیلتراسیون هوای صنعتی ذرات مضر هوای داخل ساختمان را هنگام عبور از فیلترهای چندگانه رده بالا حذف می کند.

به طور کلی، صنایع زیادی وجود دارند که کیفیت هوای بالا در آنها بسیار مهم است و تنها راه برای اطمینان از اینکه کیفیت هوای مورد نیاز در این فضاها را بدست آورید، استفاده از یک سیستم تصفیه هوا صنعتی با کیفیت بالا است.

برای اینکه از قیمت تصفیه کننده هوای صنعتی و نحوه عملکرد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، در ادامه این بخش با ما همراه بمانید.

 

دستگاه تصفیه هوای صنعتی چیست؟

فیلترهای تصفیه هوای صنعتی دستگاه هایی هستند که برای حذف ذرات جامد و آلاینده های مولکولی به منظور بهبود کیفیت هوا در یک سیستم یا محیط طراحی شده اند. به عبارت بهتر، سیستم‌ های تصفیه هوای صنعتی با فیلتر کردن جریان ‌های هوایی که به داخل یا خارج از تأسیسات حرکت می ‌کنند، کیفیت هوا را بررسی می ‌کنند.

این تصفیه کننده های هوا معمولاً از یک قاب محکم تشکیل شده اند که با برخی از انواع فیلترها پر شده است که برای جلوگیری از نشتی بین قاب و رسانه آب بندی می شود. برخی از فیلترها همچنین ممکن است دارای یک محافظ صفحه باشند (یک صفحه نمایش متصل به فیلتر برای محافظت از رسانه در هنگام جابجایی) و یا یک واشر برای جلوگیری از نشتی بین قاب فیلتر و محفظه آن.

در واقع عمکلرد دستگاه تصفیه هوای صنعتی به این صورت است که هوا به سمت بالادست جریان می یابد، آلاینده ها حذف می شوند و هوای تمیز از سمت پایین دست خارج می شود. سیستم‌ های فیلتر هوا در محیط ‌های صنعتی به دلایل بسیاری، از تأثیرات زیست ‌محیطی کیفیت هوا گرفته تا ارتقای سلامت و ایمنی کارگران کارخانه و عملکرد مناسب تجهیزات و ماشین‌آلات، یک جنبه ضروری در تولید صنعتی هستند.

در حالی که اکثر تصفیه کننده های هوا دارای اجزای مشترکی هستند اما دستگاه های تصفیه هوای صنعتی  ممکن است در اشکال مختلفی ساخته شوند تا با کیفیت منحصر به فرد سیستم فیلتراسیون کاربردی مطابقت داشته باشند.

قیمت تصفیه هوای صنعتی

مزایای استفاده از فیلتر تصفیه هوا صنعتی

تصفیه کردن هوا با استفاده از دستگاه تصفیه کننده، با کاهش سطح دود، نه تنها بوی ناخوشایند محل کار را کمتر می کند، بلکه باعث ایجاد هوای تمیزتر می شود که باعث می شود فضای کار شما در برابر شرایطی مانند آسم و سرطان محافظت کند.

علاوه بر این، آلاینده های باقی مانده در هوا می توانند روی اقلامی که می سازید بنشینند و مواد غذایی یا دارویی را آلوده کنند. سیستم فیلتر مناسب تقریبا تمام ذرات را از هوا حذف می کند و از کیفیت محصول محافظت می کند.

هنگامی که سیستم فیلتر هوای صنعتی، ذرات دود یا گرد و غبار را استخراج می کند یا گرد و غبار را در آنجا جمع می کند، ذرات معلق کمتری در هوا برای پوشاندن ماشین آلات و مسدود کردن فیلتر وجود دارد، بنابراین خطر و هزینه خرابی کمتر یا کاهش می یابد.

آلاینده های مخاطره آمیز تولید به طور ایمن توسط سیستم فیلتر هوا پاک می شوند که فضای کاری تمیزتر و ایمن تری ایجاد می کند و از بین بردن بیماری های مضر موجود در هوا و کاهش خطرات سلامتی را به همراه خواهد داشت.

با استفاده از دستگاه تصفیه کننده هوای صنعتی، نه تنها به کاهش زمان از کار افتادن تجهیزات کمک خواهید کرد، بلکه با کم شدن روزهای بیماری کارکنان و صدمات حین کار به بهره وری بیشتر کمک می کند. همچنین تاثیر خوبی در بهبود روحیه کارمندان و رضایت شغلی بالاتری در انها می شود و همین موضوع منجر به کاهش هزینه های استخدام و آموزش نیز خواهد شد.

 

چه صنایع و برنامه هایی از تصفیه هوای صنعتی استفاده می کنند؟

هر صنعتی که بتواند از کمپرسور هوا و خشک کن هوا بهره مند شود، به فیلترهای هوای باکیفیت نیز نیاز دارد که تعداد زیادی از آنها وجود دارد. صنایع و شرکت هایی که از فیلتر هوا و سایر محصولات هوای فشرده استفاده می کنند شامل شرکت های مواد غذایی و آشامیدنی، شرکت های پتروشیمی، شرکت های داروسازی، صنایع انرژی و ارتش می باشد.

در شرکت هواپاد، ما مطمئن هستیم که فیلترهای هوای مناسبی را داریم که مطابق با نیازهای خاص شما باشد. ما طیف وسیعی از فیلترهای هوا را از بهترین مارک های فیلتر هوا در صنعت داریم تا بتوانید با استفاده از این فیلترهای تصفیه هوا، محیط تصفیه‌ شده و فاقد هرگونه ریزگردی داشته باشید تا پرسنل شما راحت نفس بکشند!

بنابراین اگر به فکر تهیه دستگاه تصفیه کننده هوای صنعتی هستید و می خواهید از قیمت دستگاه تصفیه هوای صنعتی مطلع شوید و بهترین سایت فروش دستگاه تصفیه هوای صنعتی را بشناسید، بعد از کسب اطلاعات عالی در رابطه با انواع دستگاه های تصفیه کننده هوا، مکنده های صنعتی، غبارگیر ها و فیلتراسیون هوا، بهترین و مناسب ترین دستگاه را برای محیط صنعتی خود انتخاب کرده و از طریق شرکت هواپاد ، هوایی پاکیزه و تمیز را برای کارکنان خود فراهم کنید.