دستگاه مکنده صنعتی چیست و چه کاربرد هایی دارد

دستگاه مکنده صنعتی

دستگاه مکنده صنعتی چیست و چه کاربرد هایی دارد؟ در محیط های صنعتی که با مواد شیمیایی، گرد و غبار ها و آلودگی های صنعتی رو به رو هستند، استفاده از دستگاه مکش بسیار ضروری است. همچنین با پیشرفته کارخانه ها و تجهیزات مجهز در صنایع، آلودگی های صنعتی روز به روز در حال افزایش بوده که نیاز استفاده از دستگاه های مکش را افزایش می دهد.

تعریف دستگاه مکنده صنعتی

دستگاه مکش نوعی جاروبرقی صنعتی بود که در ابعاد بزرگتر ساخته شده است. دستگاه های مکنده برای فعالیت های سنگین و نیمه سنگین صنعتی استفاده می‌ شود. این دستگاه از فولاد بوده و دارای مخزن جاروبرقی شکل است. دستگاه مکنده از اجزای مختلفی ساخته شده که یکی از مهم ترین قسمتهای دستگاه، پمپ مکش آن بوده که باعث مکش مواد زائد می شود. تمام موارد آلوده مانند مواد مایع، جامد و حتی مواد شیمیایی را جمع آوری می کند. این دستگاه قادر است مایعات روغن را نیز جمع‌ آوری کرده و در تمام اماکن صنعتی و آلوده کاربرد دارد.

تعریف دستگاه مکنده صنعتی

انواع مختلف دستگاه مکنده صنعتی

مکنده صنعتی سه نوع بوده و در مدل های مکنده صنعتی قابل حمل، مکنده های مرکزی و ثابت و مکنده کامیونی تقسیم‌بندی می‌ شود. هر کدام دارای اجزا، تجهیزات، نوع اتصال و قدرت مکش مختلفی است و در اماکن متفاوتی با توجه به شرایط آن استفاده می شود. در ادامه به طور مفصل به این ۳ نوع دستگاه مکش می پردازیم.

  • دستگاه قابل حمل

یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های مکش، مکنده صنعتی قابل حمل بوده که به آسانی می‌ توان آن را جا به جا نمود و در اماکن مختلف استفاده کرد. قیمت مکنده های قابل حمل مقرون به صرفه بوده و کمی کوچک تر از سایر مکنده ها است. با توجه به این که برای استفاده از آن به محدودیت فضا و مکان نیاز نیست. پس در همه اماکن با اتصال به پریز برق می توانید استفاده نمایید.

  • دستگاه مکنده مرکزی

مکند های مرکزی ثابت بوده و نیازی به جابجایی آن وجود ندارد. در این صورت می توانید از چندین دستگاه به صورت همزمان استفاده نمایید. در صورت استفاده از دستگاه مکش ثابت می توانید کیسه آلوده این دستگاه را به آسانی جداسازی کرده و دور بریزید و تخلیه نمایید. دستگاه مکنده مرکزی نیاز به اتصال برق، قدرت بالا تری در مقابل مکنده های قابل حمل دارد.

  • دستگاه مکنده کامیونی

یکی از از تجهیزاتی که در تمام اماکن مختلف کاربرد دارد، مکنده کامیونی بوده و در صنایع سنگین به آسانی قابلیت استفاده دارد. مکش مکنده های کامیونی بسیار قدرتمند بوده و از مزایای این مکنده ها می توانیم به سرعت بالای نظافت، قدرت بالای مکش، توانایی جمع‌ آوری آلاینده‌ ها و همچنین استفاده آسان در اماکن صنعتی اشاره نماییم.

وظایف مکنده صنعتی

دستگاه مکش در صنایع غذایی دارویی صنایع ایمنی بهداشت، صنایع چوب بری، کارخانجات ذوب و تراشکاری فلزات، ریخته گری و غیره کاربرد دارد. مکنده های صنعتی برخلاف خانگی ضد انفجار بوده و می توانید در انواع مکنده خاک، مکنده آب و خاک تک فاز و سه فاز خریداری نمایید.

دستگاه مکنده صنعتی

تجهیزات اصلی مکنده صنعتی

دستگاه مکنده صنعتی دارای چهار قسمت بوده که عبارتند از:

موتور، فیلتر، مخزن، نازل و خرطومی

هر یک از این قسمت ها حائز اهمیت بوده و نقش بسیار بالایی در مکش اجسام و مایعات مختلف دارد.

  • جنس موتور و قدرت آن

اصلی ترین قسمت دستگاه مکنده، موتور آن بوده و باعث به حرکت درآوردن دستگاه می شود. موتور دستگاه وظایف مختلفی داشته و باعث انتقال انرژی جهت حرکت پمپ و چرخش آن می‌ شود. وجود موتور قوی و کارکرد استاندارد برای جمع آوری تجهیزات گرم نشدن بیش از حد موتور دستگاه بسیار مهم بوده و در صورت کارکرد استاندارد برحسب قدرت موتور آن، با افزایش طول عمر مفید دستگاه مواجه خواهید شد. پس سعی کنید دستگاه مکش را با توجه به نیاز کاربری خود خریداری نمایید. برای خرید دستگاه مکش می‌ توانید به سایت هوا پاد مراجعه کرده و با قیمت و انواع دستگاه های مکنده صنعتی آشنا شوید و در صورت تمایل اقدام به خرید دستگاه مکش نمایید.

  • سایر قسمت های دستگاه

فیلتر باعث جلوگیری از بازگشت آلودگی و گرد و غبار به فضا شده همچنین با توجه به این که طراحی ساده ای داشته، یکی از لوازم ضروری دستگاه مکش محسوب می شود. مکنده های صنعتی تازه دارای نازل و خرطومی مختلفی بوده و با توجه به نیاز کاربر طراحی می‌ شود. برای مشاوره و خرید حتما با سایت هوا پاد در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!