کارخانه ها و کارگاه های کوچک و بزرگ نجاری، همواره در حال تولید کردن خرده چوب و خاک اره هستند و به یک مکنده قوی برای جمع کردن این خرده چوب ها از سطح زمین نیاز دارند تا هم محیط کار تمیزتر و هوای قابل تنفس بهتری در داخل کارگاه و کارخانه نجاری وجود داشته باشند و هم این ذرات و گرد و غبار ناشی از برش چوب، به سایر تجهیزات و ماشین آلات نفوذ نکند و باعث خرابی این تجهیزات نشود. به همین دلیل است که خرید مکنده مرکزی نجاری قوی به یکی از اصلی ترین چالش ها برای صاحبان این مشاغل تبدیل شده است تا بتوانید با استفاده از این تجهیزات هم ایمنی بهتری را برای محیط کار ایجاد نمایند و هم سلامت کارکنان را به بهترین شکل ممکن فراهم نمایند.

برای اینکه اطلاعات بیشتری در رابطه با مکنده مرکزی نجاری کسب کنید، در ادامه این بخش با ما همراه بمانید.

انواع مکنده مرکزی نجاری

به طور کلی، گرد و غبار چوب نرم، چوب سخت یا MDF برای سلامتی مضر هستند. این نوع گرد و غبارها به عنوان حساس کننده های تنفسی شناخته شده اند و ممکن است باعث آسم و سایر مشکلات تنفسی شوند. گرد و غبار چوب سخت نیز می تواند باعث ایجاد یک نوع نادر سرطان بینی شود.

این گرد و غبار چوب نه تنها چسبنده و سبک وزن است و در صورت انباشته شدن، رطوبت را جذب کرده و باعث ایجاد خوردگی در تجهیزات اطراف می شود. گرد و غبار چوب در بسیاری از موارد خطر آتش سوزی را نیز ایجاد می کند. بنابراین کارگاه های نجاری کوچک و بزرگ به یک مکنده قوی صنعتی برای جمع کردن گرد و غبار چوب نیاز دارند و خرید مکنده مرکزی نجاری قوی یکی از ضروریات اصلی برای این کارگاه ها محسوب می شود.

گرد و غبار چوب مانند خاک اره قابل اشتعال است و انباشته شدن آن منبع سوخت آماده ای است. همچنین خاک اره موجود در هوا می تواند توسط جرقه یا حتی تجمع گرما مشتعل شده و منجر به انفجار شود.

اگر ماده حاوی آزبست باشد، این روش بسیار خطرناک تر می شود زیرا قرار گرفتن در معرض آزبست سمی است و می تواند برای همه کسانی که در معرض آن هستند کشنده باشد. به دلیل وجود چنین عوامل پرخطر، اقدامات پیشگیری، حفاظت و مهار بسیاری معرفی شده است.

در حالی که استفاده از ماسک‌ های تایید شده و کیت ‌های تجهیزات حفاظت شخصی برای محافظت از کارگران در برابر قرار گرفتن در معرض باقی مانده ضروری هستند، اما خرید مکنده مرکزی نجاری قوی نیز برای حذف و مهار زباله‌ های مرطوب و خشک مورد نیاز و ضروری است!

خوشبختانه این روزها انواع مکنده مرکزی نجاری طراحی و تولید شده است که می توانید با خرید مکنده مرکزی نجاری قوی، هم ایمنی را در کارگاه و محل نجاری فراهم کنید و هم قدم بزرگی در حفظ سلامت کارکنان مجموعه خود بردارید.

از انواع مکنده مرکزی نجاری قوی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دستگاه مکنده مرکزی با قابلیت جا به جایی
  • دستگاه مکنده مرکزی ثابت
  • دستگاه مکنده برای جمع اوری گرد و غبار ریز یا درشت
  • دستگاه مکنده مرکزی بر اساس حجم مکش
  • مکنده‌ گرد و غبار خلا و پورتابل
  • مکنده‌ گرد و غبار تک قلو، دو قلو، سه قلو چهار قلو

 

خرید مکنده مرکزی نجاری قوی

قیمت و خرید مکنده مرکزی نجاری قوی

اگر قصد خرید مکنده مرکزی نجاری را دارید، بهتر است حتما از یک تولید کننده تجهیزات صنعتی و با کیفیت این خرید را انجام دهید تا خیالتان از بابت کیفیت محصولی که تهیه کرده اید، راحت باشد. علاوه بر این لازم است در هنگام خرید مکنده مرکزی نجاری قوی، به مواردی همچون توان موتوری مکنده، حجم مکش، کاربرد دستگاه مکنده، نوع دستگاه، کیفیت قطعات به کار رفته در دستگاه مکنده، شرکت تولید کننده این دستگاه، وارداتی و یا تولید داخل بودن قطعات توجه کنید. زیرا تمام این عوامل بر روی قیمت مکنده مرکزی نجاری تاثیر گذار هستند. پس بهتر است سعی کنید یک مکنده مرکزی نجاری قوی و متناسب با نوع و حجم فعالیت کارگاه یا کارخانه نجاری خود تهیه کنید تا بهترین عملکرد را از این تجهیزات دریافت نمایید.

برای اینکه بتوانید در هنگام خرید مکنده مرکزی نجاری قوی، هوشمندانه عمل کنید و یک خرید عالی و کاربردی داشته باشید، لازم است قبل از هر اقدامی، حتما با کارشناسان فروش این تجهیزات مشورت کنید تا بر اساس نوع فعالیت و حجم گرد و غباری که در کارگاه و کارخانه نجاری شما تولید می شود، یهترین مدل از مکنده مرکزی نجاری به شما پیشنهاد داده شود.