بررسی ویژگی های دستگاه مکنده صنعتی استاندارد

دستگاه مکنده صنعتی استاندارد

رعایت بهداشت و نظافت محل کار در هر صنف و کارخانه ای بسیار مهم بوده و بهتر است طبق پروتکل های بهداشتی، نظافت محل کار را انجام دهیم. برای بررسی ویژگی های دستگاه مکنده صنعتی استاندارد هنگام خرید با ما همراه باشید.

دستگاه های مکنده صنعتی در انواع مختلفی با توجه به نیاز کاربران طراحی و تولید شده است. هر یک از اجزا و تجهیزات دستگاه دارای وظیفه مهمی بوده و عدم کارکرد هر یک از قطعات دستگاه باعث از کار افتادن کل دستگاه می شود. در زمان خرید دستگاه مکنده صنعتی به مخزن، نوع فیلتر، نوع پمپ و موتور آن دقت نمایید.

ویژگی های مهم دستگاه مکنده صنعتی

وظیفه عمده دستگاه مکنده صنعتی، جمع‌ آوری، نظافت سطوح، غبارگیری، پاکسازی خط تولید و قسمت های مختلف کارخانه مربوطه است. مکنده های صنعتی دارای انواع مختلفی است. اگر در مناطقی استفاده می‌ کنید که امکان انفجار وجود دارد، از مکنده های صنعتی ضد انفجار استفاده نمایید که امکان جمع‌ آوری مواد سمی یا اشتعال زا را به آسانی انجام می دهد.

توجه نمایید که سرعت و قدرت مکنده از ویژگی های مهم دستگاه در انواع صنف ها بود و جمع آوری ذرات به صورت کامل و نظافت محیط مهمترین وظیفه دستگاه به شما می رود. در نظر داشته باشید که فیلتر دستگاه بسیار قدرتمند بوده و اگر فیلتر دستگاه دچار گرفتگی شود، دستگاه کارکرده مناسبی نداشته و باعث می شود موتور دستگاه در فاصله کمتر از مدت قانونی دچار آسیب شود.

 

انتخاب و خرید دستگاه مکنده صنعتی

در اینجا به بررسی 4 نکته مهم در هنگام خرید دستگاه مکنده صنعتی پرداخته ایم با هواپاد همراه باشید.

 صدای دستگاه

اگر محیط کاری و فعالیت شما حساس به صدا بوده، می توانید از مکنده های صنعتی کم صدا خریداری نمایید. پیشنهاد می کنیم در زمان خرید حتما این مسئله را به فروشنده اطلاعات دهید. برای اطلاع بیشتر در مورد کارکرد انواع دستگاه مکنده، با سایت هوا پاد در ارتباط باشید.  با راهنمایی‌ های اختصاصی بتوانید محصول مورد نظر را از سایت خریداری نمایید.

فعالیت مداوم دستگاه

در زمان خرید حتماً محیط مورد استفاده خود را در نظر بگیرید. جاروبرقی های صنعتی به دو صورت کارکرد مداوم و غیر مداوم تقسیم شده و اگر به صورت شبانه روزی از مکنده صنعتی استفاده می‌ کنید، از دسته مداوم خریداری نمایید. توجه نمایید که توقف دستگاه مکنده باعث عدم جمع آوری ذرات از روی خود خط تولید و باعث توقف فرآیند تولید محصول می شود. پس اگر نیازمند استفاده دائمی از دستگاه مکنده صنعتی هستید، دستگاهی را خریداری نمایید که عملکرد مداوم داشته باشد.

توجه به نوع ثابت یا متحرک بودن دستگاه

در برخی از کارخانه‌ ها و محیط‌ های صنعتی نیاز به جاروبرقی های ثابت بوده که عموماً از قدرت و سرعت بالا تری برخوردار هستند و در نتیجه مخزن بزرگ تری دارند. اما اگر می‌خواهید برای نظافت تمام قسمت های کارگاه مورد نظر از دستگاه مکنده استفاده نمایید، جاروبرقی های متحرک مناسب شما خواهد بود. جاروبرقی متحرک کاربرد بیشتری داشته می توانید با لوله‌ کشی به قسمت های مختلف کارخانه از دستگاه به صورت مداوم یا در صورت نیاز استفاده نمایید.

توجه به نوع ثابت یا متحرک بودن دستگاه

فیلتراسیون دستگاه مکنده صنعتی استاندارد

برای دستگاه مکنده صنعتی فیلتر های مخصوصی استفاده می‌ شود. اگر نیاز به جمع آوری ذرات ریز و پودری دارید، باید از فیلترهای مخصوصی استفاده شود. همچنین برای جمع آوری موارد بزرگ تر نیاز به فیلتر های متفاوتی است.

مکش مایعات و روغن

ضایعات مواد شیمیایی، روغن، پسماند های شیمیایی، داروی و غیره جزء مواد خطرناک مایع بوده و باید از دستگاه مکنده صنعتی آب و خاک که توانایی جمع آوری مایعات روغنی و جامد را داشته، استفاده نمایید. بدون وارد شدن صدمه به موتور دستگاه، می توانید استفاده نمایید.

ایمنی کاربر دستگاه

قبل از خرید محیط مورد استفاده خود را در نظر بگیرید. حتما دستگاه مناسبی برای فعالیت مورد نظر را خریداری نمایید که خطر به وجود آمده در زمان جمع آوری و نظافت به حداقل برسد. قدرت موتور و سرعت مکش نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برای اطلاعات از انواع مکنده صنعتی با توجه به کاربرد مورد نظر به سایت هواپاد مراجعه نمایید. در سایت امکان بررسی تخصصی تر محصولات امکان پذیر پذیر بوده و قبل از خرید بررسی نمایید.

کلام آخر

بحث امروز ما در مورد بررسی ویژگی های دستگاه مکنده صنعتی استاندارد بوده و امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیرید!